V okresním derby v Mladém si Včelná nepolepšila, i když věřila, že by mohla bodovat. „S Mladým se nám vždycky hrálo dobře, protože technický fotbal nám vyhovuje více. S tímhle týmem nemůžeme hrát silový fotbal,“ vysvětloval trenér Jiří Čaloun starší.


Po porážce 0:2 Čalounovi svěřenci odjížděli z Mladého s prázdnou. Domácí byli lepší, předvedli, že patří do vyšších pater než soupeř. „Ale s předvedenou hrou a bojovností jsem spokojen,“ tvrdil hostující trenér a argumentoval oslabenou sestavou. Včelná na jaře snad ještě nenastoupila kompletní. „Chybělo nám šest hráčů ze základu a hráli víceméně loňští nebo současní dorostenci,“ vysvětloval kouč Včelné, jenž ve druhé půli poslal na hřiště i hokejového juniora Ondřeje Ťoupala z budějovického HC (ročník 1989).


Nejvíce kouč litoval neproměněné šance z úvodu utkání. „Přehazovali jsme brankáře, který stál skoro na vápně, ale netrefili prázdnou branku,“ mrzelo ho.

Zkušenosti odešly do béčka

S boji o záchranu má fotbalová Včelná z posledních let bohaté zkušenosti. I když to kolikrát měla nahnuté, situaci ustála. „No jo, jenže v minulých letech tu byla spousta starších hráčů, kteří měli zkušenosti, zatímco dnes jsou tu převážně mladíci!“ podotýká Jan Čaloun. Proti Mladému se objevilo na trávníku pět hráčů mladších dvaceti let, včetně dorostence v brance Podroužka! S ostřílenými harcovníky, jako byl třeba Povišer, trenér už na jaře nemůže počítat. „Vím, že donekonečna hrát nemohou, mužstvo se muselo omladit. Akorát že teď omladilo až moc . . . .“


Ale kdo jiný by měl věřit v úspěšné jaro, když ne kouč? Má to v popisu práce. „Kdybych v záchranu nevěřil, tak to nedělám, už bych dávno skončil,“ ujistil Jan Čaloun starší, že víru rozhodně neztrácí. Proč také, když do sestupových vod jsou po pás namočeny i jiné týmy. „Nás teď čeká šňůra čtyř zápasů, ve kterých bychom měli bodovat: doma Čtyrák, doma Chvalšiny, venku Velešín, doma Římov. To jsou soupeři ze spodku tabulky, s nimiž půjde o všechno,“ cítí kouč, že se schyluje k rozuzlení celé zápletky. „Pořád věřím, že záchrana je reálná, ale bude to hodně těžké,“ připouští na závěr lodivod Včelné.