Před sobotním utkáním českobudějovických fotbalistů v 8. kole Gambrinus ligy na Slovácku odpovídal Mezlík na dotazy Deníku jižní Čechy.

Prvních šest kol jste v lize neprohráli, minule vám ale Plzeň uštědřila pořádnou lekci. Vylepšili jste si alespoň trochu náladu postupem v poháru?

Pohár jsme zvládli a přes pražský Meteor postoupili, což bylo důležité. Do konce týdne jsme pak ještě potrénovali a tento týden už se celý vlastně chystáme na Slovácko. Uvidíme v sobotu, jak jsme se nachystali.

K pohárovému vítězství na Meteoru jste i vy přispěl pečetícím druhým gólem.

Jsem rád, že jsem se konečně taky trefil. My to na Meteoru neměli tak jednoduché, ale postoupili jsme, a to je hlavní.

Vy jste sezonu začal jako střídající hráč, ale ve čtvrtém kole v Teplicích už jste nastoupil od začátku a od té doby si post v základu držíte. To vás jistě těší?

Určitě. Zpočátku jsem nehrál a byl z toho hodně zklamaný, věřil jsem ale, že se do základní sestavy probojuji. Za to, že tu důvěru stále mám, jsem hodně rád. Ještě by to chtělo i v lize vstřelit nějakou branku a taky tímto způsobem mužstvu pomoci.

Třeba to vyjde už na Slovácku…

Tak to by mě samozřejmě hrozně moc potěšilo.

Možná tím spíš, že si zahrajete proti svému bratrovi. Je to v tomto směru pro vás výjimečný zápas?

Já to beru jako každý jiný zápas, nicméně rodina, příbuzní a známí se právě na naše vzájemné střetnutí hodně těší. Přijedou se určitě podívat, tak jsem sám zvědav, jak to dopadne…

Volali jste si s bráchou a nějak se třeba i hecovali?

My si voláme každý týden. Jak před zápasem, tak i po něm. Jiné to nebylo ani tentokrát. Jak říkám, pro mě je to zápas jako každý jiný. Soustředím se sám na sebe, stejně jako další kluci z našeho mužstva. A Slovácko ať si taky řeší svoje věci a uvidíme v sobotu, jak to dopadne.

Jako každý správný rodák z jižní Moravy jistě máte ke svému regionu stále vztah. Na Slovácko navíc chodí hodně lidí a jistě tam budete mít i spustu známých. Těšíte se tudíž do rodného kraje?

Vracím se na Moravu, vracím se domů. Takže se určitě těším. Co se ale týká fotbalu, tak znovu opakuji, že to je pro mne zápas jako každý jiný. A budu se snažit v něm podat co nejlepší výkon. Hlavně ale, aby nám to pomohlo i k nějakým bodům.

A ty body by se vám asi hodily: doma s Plzní jste vyšli naprázdno a po Slovácku jedete zase ven, do Ústí…

Plzeň nás zaskočila, přitom jsme první půlku, myslím si, odehráli dobrý zápas. Věřím, že kdybychom dali gól, že si Plzeň všechny body nevezla. Nicméně jsme ten zápas prohráli a dostáváme se zase do situace, kdy ty body zvenku dovézt musíme.

Slovácko ale doma body nerozdává!

My víme, že nás čeká hodně těžký zápas. Slovácko sezonu začalo tím, že domácí zápasy vyhrávalo. Já je viděl dvakrát hrát i venku a v obou těch zápasech hráli dobře. Třeba na Spartě hráli velice dobře a ani na Bohemce nehráli špatně. Vypadalo to, že jim vstup do sezony vyšel nad očekávání dobře, jenže potom přišly tři zápasy, ve kterých vždy dostali tři góly. Jsou tudíž teď v takovém jakémsi útlumu. Brácha mi ale říkal, že právě teď s námi chtějí na slibný začátek sezony zase navázat. Doufám ale, že jim to co nejvíc znepříjemníme a že si nějaký ten bodík odvezeme.