Velmi kvalitně obsazený turnaj pro fotbalisty ročníku narození 1999 vyhrála ve Zlaté Koruně Slavia Praha. Zaslouženě. Ve finále sešívaní mladíci dokázali otočit nepříznivé skóre, dvěma brankami v závěru utkání se prostříleli až ke zlatému poháru. Zatímco vítězové oslavovali výhru, organizátoři si pochvalovali bezproblémový průběh turnaje.

„Děkujeme vstřícnosti správce areálu pana Bigase a fotbalového oddílu ve Zlaté Koruně, který na jednáních zastupoval pan Gallistl,“ posílají organizátoři poděkování do dějiště turnaje. Trávník byl v perfektním stavu, především zápasy o konečná umístění nabídly divákům velmi kvalitní fotbal. Zlatá Koruna Cup 2009 se moc líbil i zkušenému trenérovi mládeže Ivanu Novákovi (SK Dynamo Č. Budějovice), který při slavnostním zakončení předával medaile, poháry a individuální ceny.

Jak hodnotíte už čtvrtý ročník turnaje Zlatá Koruna Cup?
Viděl jsem už také předchozí dva ročníky. I ten letošní byl výborný. Pro tuto kategorii je to velice dobrá příležitost. Týmy si zahrají opravdu kvalitní zápasy.

Do Zlaté Koruny dorazily nejlepší celky z ČR…
…až mě tak kvalitní účast celků z Čech a Moravy překvapila. Je jen škoda, že v turnaji nehrál další jihočeský tým, ale asi by už nebyla taková kvalita.

Zápasy a předváděné výkony talentovaných hráčů se vám líbily?
Určitě. Některá utkání byla velmi kvalitní. Turnaj se opravdu moc povedl. Mám ale výhrady k chování některých rodičů. To jsou hulváti. Naši rodiče, tedy myslím z Dynama, byli vzorní, tenokrát byli jasně nejhorší rodiče pražských týmů. Přitom finále mělo sportovně vynikající úroveň, jen ho někteří rodiče zbytečně kazili.

Má v deseti letech konfrontace hráčů na celorepublikové úrovni smysl?
Určitě. Jsem o tom přesvědčený. Mluvil jsem s kolegy z Brna, ti byli ve Zlaté Koruně moc spokojení. Trenéři ostatních týmů byli dokonce nadšení, jezdí na tento turnaj moc rádi. Pokud se bude konat podobná akce i za rok, určitě přijedou znovu.

Odborní trenéři si v průběhu dne pochvalovali také zázemí…
I to prospělo celkové kvalitě turnaje. Trávník se ve Zlaté Koruně vylepšil, hřiště je velmi dobré, umožňuje hrát pěkný fotbal. A vyšlo i počasí. Já přijel až na odpolední zápasy, to už pěkně svítilo sluníčko. Jen si myslím, žeby stálo za zvážení, kolik zápasů by měli mladíci odehrát.

Zdálo se vám jich moc?
Bylo jich až dost. Pět ve skupině, další dva o umístění. V závěru se mi zdálo, že už hráčům docházely síly. Projevilo se to u Dynama, někteří totiž hráli od den dřív zápasy krajské soutěže, bylo znát, že mají v nohou hodně zápasů.

Všiml jste si některého z talentovaných hráčů?
V každém manšaftu byl některý z fotbalistů, který mě zaujal. A překvapily mne výkony brankářů. Na tomto postu, počínaje Višvaderem z Dynama, byli na turnaji opravdu šikovní kluci. Nejlepším brankářem byl sice vyhlášen sparťan, mě ale nejvíc zaujal gólman Kladna.

Takže vaše zkušené oko odhalilo fotbalisty, kteří mají před sebou další perspektivu?
Zcela jistě. V každém družstvu jsou kluci, kteří to dotáhnou až do nejvyšších žákovských a dorosteneckých soutěží. Některá jména stálo za to si zapamatovat.

Není asi žádným tajemstvím, že už řadu let fandíte pražské Spartě. Výsledek finále 2:1 pro Slavii vás tedy asi moc nepotěšil?
Jsem sparťan. Držel jsem klukům ze Sparty ve finále palce. Také jsem slávistům při předávání cen říkal, že příští rok je porazí buď Dynamo nebo Sparta. Přijali to s úsměvem. Byli to bezvadní kluci. Moc se mi líbilo vystupování hráčů na turnaji, neměli výstřelky, nekomentovali výroky rozhodčích. Chtěl bych poděkovat pořadatelům, kteří tento krásný turnaj zorganizovali.