Kdo jsou ti vyvolení? Miroslav Váca a Norbert Král!

Bavorovické mužstvo na jaře v prvních dvou kolech nečekaně poztrácelo čtyři body.  Ale výsledky prý za změnou u kormidla nestojí. V sobotu fotbalisté, jako by si chtěli své fanoušky udobřit, vyhráli v Trhových Svinech na hřišti zdatného nováčka I.A třídy 5:2.

Manažer Karel Franěk s kolegou Miroslavem Babkou svůj odchod z lavičky plánovali. Franěk ujišťuje, že jde o předem pečlivě promyšlenou akci. Funkcionáři Bavorovic  v minulosti s Miroslavem Vácou několikrát jednali o možné spolupráci. „Teď došlo k dlouho připravované výměně trenérů," doplňuje dosavadní kouč lídra tabulky.

Miroslav Váca před lety působil u béčka Dynama, úspěšně vedl Dívčice. Jeho podpis je vyryt pod historickým postupem Hluboké do divize v roce 2002,  kdy mužstvo z podzámčí vyhrálo krajský přebor. V posledních sezonách Váca v žádném klubu nefiguroval, držel se v ústraní.
O minulém víkendu zavítal na fotbal do Trhových Svinů ještě jako divák a pouze zasvěcení věděli, že si zápas nevybral náhodou.

Teď je zpátky: stal se hlavním koučem Bavorovic a po svém boku má asistenta Norberta Krále, jenž prostředí v klubu dokonale zná. „Chodil se dívat na každý zápas," potvrzuje Karel Franěk.

„Pro mužstvo je to nový impulz, který má vést ke zvýšení výkonnosti. Doufáme, že změna bude k lepšímu. Z posledních čtyřiatřiceti soutěžních zápasů mužstvo prohrálo pouze čtyřikrát!" říká Franěk.

Bavorovice znamenitě odehrály loňské jaro a forma jim vydržela i na podzim, kdy v I.A prohrály všeho všudy jednou.

„Kluci by měli poznat zase něco nového, jiné metody, aby se museli soustředit a dali fotbalu o něco víc. Výkonnost by měla jít ještě nahoru, aby mužstvo bez větších problémů splnilo cíl, s nímž k němu nová dvojice přichází – postup," netají se bavorovický manažer.

Kouč Miroslav Váca byl včera tradičně stručný: „Zkusíme to." V sobotu dopoledne ho čeká premiéra s Vacovem.