Nemanice porazily v derby, bohatém na branky, rezervu Hrdějovic. Týn B smolně podlehl v Sedleci gólem z 90. minuty…

HLUBOKÁ B – H. STROPNICE 0:0 – Domácí toužili po delší pauze po vítězství, ale jejich zahozené šance v prvním poločase ovlivnily zbytek zápasu. Z hranice velkého vápna se zalekl šance otevřít skóre domácí Kabeš, jenž spíš vykopl na hlubockém hřišti krtka, než aby trefil pořádně balon… Poté dvakrát opět z vápna netrefil prostor mezi tyčemi Povišer, a to bylo v prvním poločase všechno. Druhá půle už byla jen trápení z domácí strany, ojedinělý brejk hostů v 50. min. zlikvidoval domácí brankář Hrtus. Hosté si tak odvezli to, pro co si přijeli – kýžený bod. Rozhodčí Pileček. Hráno bez krate. Diváci: 30.

RUDOLFOV – LIŠOV B 0:4 (0:2) – Utkání probíhalo bez větších šancí až do 30. min., kdy po zavahání domácího gólmana vstřelil Mach první branku. Za další tři minuty to bylo už 0:2, protože se trefil hostující Bouchal, a stanovil tím poločasový výsledek. Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou obrátit skóre, otevřeli hru, ale jejich šance brankou neskončily, naopak v 56. min. se prosadil lišovský Kandl. Když v 72. min. vstřelil branku Werner a zvýšil na 0:4, bylo utkání rozhodnuto. Domácí ještě nastřelili tyč a břevno, ale gól nedali, a tak všechny body putovaly do Lišova. Rozhodčí Samohejl. ŽK 1:0. Přihlíželo 70 diváků.

N. HRADY – ČT. DVORY 3:3 (2:3) – Vyrovnané utkání, ve kterém lépe začali domácí. V 9. min. se na polovině hřiště Zidaneho kličkou uvolnil Vít. Jelínek a křižnou přihrávkou na pravou stranu našel J. Brouska, jenž otevřel skóre. Tři minuty nato poslal J. Brousek do šance Dorotoviče, který mohl zakončit, vrátil však míč do vápna zpět J. Brouskovi a ten už měl lehký úkol zakončit do prázdné brány. Pak přišli na řadu hosté. Nejprve nastřelili tyč a v 17. min už se Píša trefil. Domácí Bazal mohl ve 20. min. snížit, ale jeho střelu z první bravurně vyrazil gólman Končok. Ve 27. min. opět zachránil svůj tým, když chytil pokus Domanského po rohu. Ve 32. min. hosté zahráli rohový kop, míč se po nedorozumění v domácí obraně dostal ke Kujalovi a bylo vyrovnáno. To nebylo vše, protože konec poločasu domácí nezvládli. Před odchodem do kabin nechali středem hřiště projít Dvorského, jehož akci zakončil Zajac na 2:3! Po přestávce pokračoval nepříliš pohledný, nervózní fotbal. Novohradským se podařilo vyrovnat v 65. min., kdy R. Brousek převzal míč na hranici ofsajdu, ale branka k velké nevoli hostí byla uznána. Za zmínku stojí v 70. min. tvrdá střela bez přípravy v podání J. Jelínka, kterou opět skvěle vyrazil nejlepší hráč hostí brankář Končok. Utkání se dohrávalo ve volném tempu a konečný výsledek 3:3 byl spravedlivý. Rozhodčí Hybšman. ŽK 2:1. Přihlíželo 50 diváků. ⋌(vch)

SEDLEC – TÝN B 3:2 (2:0) – Zápas rozhodl gól v poslední minutě. Domácí se dostali do vedení ve 14. min., kdy Reitinger nahrál Koňaríkovi a ten dal gól. Ve 22. min. střílel týnský Bouda, ale minul. Za chvíli se na druhé straně kopala penalta za ruku a Šindelář zvýšil na 2:0. Ve 40. min. kopal Reitinger trestný kop a Šindelářovu hlavičku vyrazil hostující brankář na roh. V 52. min. hostům vyšel trestný kop a jednou potrestali chybující obranu, po gólech Lukeše a Kličky tak bylo srovnáno. V 71. min. kopal Reitinger trestný kop a Jan Zíka střílel vedle. Za další čtyři minuty po trestném kopu Bedlivého nastřelil Šindelář tyč a jeho následnou dorážku brankář Týna vyrazil. V 90. minutě dali domácí vítězný gól. Po trestném kopu Reitingera se trefil hlavou Jan Zíka. Rozhodčí Feitl. ŽK 1:4. Rohy 4:5. Přihlželo 40 diváků.

LOKO ČB B – D. BUKOVSKO 3:1 (2:0) – I bez stálých opor nastoupili domácí s jasným cílem plně bodovat a na hřišti to bylo vidět od první minuty. Za prvních deset minut ohrozili domácí branku soupeře pětkrát, převážně střelami ze střední vzdálenosti. Ve 21. min. se domácí zaslouženě dočkali vedení. Po přímém kopu Fošuma z pravé strany brankář, otřesený ještě z předchozí srážky s Harantem, míč pouze vyrazil a Kocmich v pohodě doklepl. Ve 32. min. vyústil tlak domácích ve druhý gól, který dal po pěkném prodloužení od Fošuma Harant, jenž přehodil vybíhajícího gólmana. Hosté zahrozili za celý poločas jen dalekonosnou střelou do tyče. Do druhého poločasu nastoupili hosté s náhradním brankářem. Než se stačil v brance ohřát, dostal od Kocmicha gól na 3:0 z přímého kopu (téměř z brankové čáry)! Po této brance se hra vyrovnala, ale zároveň kvalita upadla – hrálo se nepřesně na obou stranách a přibývalo faulů, které rozhodčí trestal i žlutými kartami. Zejména neúnavný Choutka se snažil, ale většinou skončil na trávníku po zákrocích soupeře. V 74. min. dostal Harant po dvou ŽK červenou kartu a hosté toho dokázali využít v 77. min., kdy po sérii rohů a nepřesnostech v domácí obraně Kulman dostal míč do branky přímo z rohu. Domácí v deseti vyklidili střed pole a dovolili hostům, aby v závěru nastřelili dvakrát tyč. Rozhodčí Šafránek. ŽK 3:3. ČK 1:0 (Harant). Diváci: 40.

NEMANICE – HRDĚJOVICE B 4:3 (3:3) – Domácí se chtěli rehabilitovat za debakl v Týně, ale již tradiční absence několika hráčů dávala tušit, že je v derby nečeká nic lehkého. Po opatrném začátku vybojoval u rohového praporku zdánlivě ztracený míč St. Dubský ml., přihrál Petru Kolářovi a ten přízemní střelou z hranice šestnáctky otevřel skóre. Ale Nemanice se neradovaly dlouho, za pět minut bylo vyrovnáno: po standardce Bárty se prosadil Sloup, 1:1. V 25. min. už hosté vedli, opět Sloup využil zmatku v domácí obraně. A za dalších pět minut neudržel domácí gólman Černý přímý kop Michala Votruby a Bukovinský se při dorážce dostal k míči jako první. Další chvíle patřily zase Nemanicím, za které se nejprve po akci Koláře s Bartošem přesně trefil Křiváček, a pak přišla nejhezší akce utkání: učebnicový „ťukes“ zakončil do brány St. Dubský ml. na 3:3. Ve druhé půli měli víc ze hry Hrdějovičtí, Nemanice musel několikrát podržet brankář Černý. Sedm minut před koncem však udeřily jako blesk z čistého nebe, když rychlý brejk se štěstím nadvakrát zakončil Petrovič! V nervózním závěru si Nemanice velice cenné body pohlídaly. Rozhodčí Buřič. ŽK 1:1. Přihlíželo 100 diváků.

ROUDNÉ B – VLTAVA ČB 2:2 (1:2) – Hosté z Vltavy dali na hřišti lídra tabulky první branku již v 8. min., kdy po zaváhání v obraně Malše se dostal před Komrsku Kuta a střelou k tyči poslal hosty do vedení. Domácí tým měl územní převahu a také si vypracoval šance, ovšem pokusy Řežába a Šafránka kryl brankář Pícha. Trestný kop Šolce sice vyrazil před sebe, ovšem nikomu z malšanů se nepodařilo dorážkou dopravit míč do sítě. A tak ve 28. min. přišel trest v podobě druhé branky Vltavy. Po brejku se dostal ke střele Šilha a tvrdou ranou z dobrých 30 metrů se trefil k tyči! Domácí tým se snažil více kombinovat a ve 33. min. po sólu přes tři hráče snížil z hranice vápna Řežáb. Do druhého poločasu šel tým Malše B s cílem výsledek obrátit, ale bojovní hosté nedali metr hřiště zadarmo a vytrvale bránili. V 64. min. se prodral do vápna agilní Řežáb, byl sražen, ale sudí nechal ve hře pokračovat. Pak měl stoprocentní šanci Matějka, který z malého vápna neuspěl, a neujala se ani střela Šafránka, kterou chytil výborný Pícha v brance Vltavy. Vyrovnání přišlo až 87. min., kdy střídající Douda přešel ve vápně přes dva protihráče a při střele byl sražen. Tentokrát už sudí penaltu nařídil a Lerch ji s přehledem proměnil. To ovšem nebylo všechno! V 89. min. se dostal do vápna domácích Kuta, jehož střet posoudil sudí jako penaltový. Naštěstí pro domácí penaltu Kuty bravurně kryl mladý Komrska v brance. Pískal sudí Kodl. Sestava Malše B: Komrska – Lerch, Vogl, Postl, Matějka – Frühbauer (62. Dráb), Šolc, Šulc, Jirchář (45. Dráb) – Řežáb, Šafránek.