Dle Františka Cipra, jenž se vrátil do Dynama v roli skauta, je na větší závěry ještě plno času. „Pro většinu z těch kluků jsme byli teprve ve středu na letišti, navíc to pro ně byl první kontakt se zdejší umělkou, k tomu za takové nepřízně počasí,“ upozornil zkušený fotbalový harcovník a dodal, že třeba Rus Chirkin, jenž je z Novosibirska, kde při odletu bylo minus čtyřicet stupňů, má za sebou dvanáct hodin v letadle. „Těžko po něm tudíž chtít něco mimořádného, byť vypadá šikovně,“ krčil rameny Cipro, dle něhož podobnou story má za sebou každý z testovaných hráčů. „Ještě je čeká v pátek trénink a o víkendu dva zápasy v Tipsport lize. Myslím ale, že všichni už tady ukázali, že to špatní fotbalisté nejsou.“

Kolik hráčů v Dynamu zůstane, to si podle Cipra musí trenéři rozhodnout sami. „Mně se tři z nich líbili hodně, nechci však trenéry nijak ovlivňovat. Navíc oni si musí vybrat i dle postů, kde nás tlačí bota,“ připomněl.

Na Hluboké se v modelovém zápase představili i dva hráči tmavé pleti a stejným příjmením. „Oba působí v Holandsku, jeden má belgický pas, druhý holandský, přesto jsou to ale bratři,“ smál se Cipro.

Jještě jeden hráč tmavé pleti modelovému zápasu na Hluboké jen přihlížel. „To je fotbalista B–týmu Espaňolu Barcelona, nějaký zápas za áčko ve španělské lize už ale sehrál. Ten má zase francouzský pas.“

Osm cizinců naráz, to v Dynamu ještě nikdy nebylo… „My jsme na tom dělali už od prosince, já některé hráče viděl na DVD, na další jsem dostal kontakt přes různé manažery. Vím, že trenéři tolik hráčů najednou neradi zkouší, tady však ta ochota v této době si tolik hráčů vyzkoušet byla, tak jsme to realizovali,“ vysvětlil Cipro.

Nabídka na hráčském trhu v Evropě je dle Cipra veliká. „Samí cizinci hrát nemohou, musí se to skloubit,“ říká, zároveň ale dodává, že třeba i v Anglii, která v tomto směru byla hodně konzervativní, je zahraničních hráčů stále víc. „Po neděli ještě dva, možná tři hráči dorazí, pak už tohle zkoušení skončí. Cílem je kádr rozšířit a hlavně zkvalitnit,“ uzavřel František Cipro.

Trenér Jaroslav Šilhavý si modelový zápas chválil. „My po návratu ze soustředění měli volno, proto se do testování zapojili hráči z juniorky. Nebyl to marný zápas, něco ukázal, navíc i ti testovaní hráči se mohli trošku aklimatizovat. V pátek je čeká ještě trénink a o víkendu dva zápasy v Praze, kde budeme mít možnost je přece jen víc poznat.“

Nominaci na Tipsportligu trenéři ještě včera upřesňovali, dle Šilhavého ale testovaní hráči určitě prostor dostanou. „Rozdělíme je dle postů na sobotní a nedělní zápas, příležitost se ukázat rozhodně mít budou,“ ujistil a dodal, že regule turnaje start zkoušených hráčů umožňují. „Myslím, že jich může být pět v sobotním a čtyři v nedělním utkání.“

Jak dlouho hráčské testy potrvají, přesně určeno není. „To záleží na nás, ale po víkendových dvou zápasech by nějaké rozhodnutí padnout mělo. Ať v tom smyslu, zda si někoho z nich necháme, či zda se bude s někým dál jednat.Po víkendu uvidíme,“ zmínil se Šilhavý.

Ondrášek na Hlubokou přikulhal o berlích. „Bohužel do Prahy s ním počítat nelze. Má namožené šlachy na nártu a tři čtyři dny bude mít sádru. Snad to nebude nic vážného,“ věřil trenér A–týmu Dynama, jenž zřejmě nějaké své svěřence pošle taky s béčkem na sobotní přípravu do Tábora.

Z další víkendové přípravy

Druholigový Spartak MAS Sezimovo Ústí má před sebou první dvě přípravná utkání s prvoligovými kluby.Už v sobotu se od 11 hod. střetne ve Voticích na umělé trávě tamní Marily s Příbramí, která testuje Mariuse Papšyse, kapitána litevské reprezentace do 21 let, a nejlepšího střelce divize A Petra Mužíka z Domažlic. Smlouvu už podepsal americký útočník Brian Ackley. Také ševci budou pokračovat v testování hráčů, takže by měli nastoupit i Soustružník, Punčochář a Bekrić. Sestava ševců by měla být silnější než proti Vlašimi. „Trénují s námi dorostenci. Ti pojedou hrát Memoriál Vlastimila Marečka. Některé hráče pošleme za béčko proti Bavorovicím. Ve Voticích tak budu mít k dispozi asi patnáct hráčů,“ uvedl trenér Spartaku Luboš Zákostelský. Ve středu 19. ledna od 10.30 změří fotbalisté S. Ústí síly na umělé trávě v Edenu se Slavií Praha, ligovým mistrem z let 2008 a 2009.

Seriál přípravných utkání v sobotu zahajují i obě třetiligová jihočeská mužstva: FC Písek se střetne od 11 hodin doma s divizními Strakonicemi, juniorka Dynama hraje v Táboře (10 Kvapil.).