Bylo jaro roku 1985. Litvanovi bylo 24 let. S Dynamem České Budějovice oslavil postup do I. ligy. Na to se nedá zapomenout…
Památný návrat do ligy vybojovala parta, jejíž byl Litvan součástí, po předlouhých 37 letech. Dynamo tehdy také postoupilo do finále Českého poháru v roce 1985. Třetího dubna toho roku prohrálo Dynamo ostře sledované finále se slavnou pražskou Duklou 1:3.

Václav Litvan se narodil 6. února 1961. Za Dynamo České Budějovice v první a druhé lize odehrál celkem 48 duelů.

V I. československé lize, a ta federální měla velikou kvalitu, odehrál 10 zápasů.

Václav Litvan, brousek, kterého si trenéři cenili pro důraz. Byl Dynamák. Teď dobrovolně opustil svět, na setkání bývalých hráčů černobílého klubu, které jeho vedení plánuje na listopad, už nedorazí.

Legendární hokejový útočník Jaroslav Pouzar
Strach o zdraví legendy, Jaroslav Pouzar měl potíže se srdcem. Potěšilo ho sako

Velmi dojemné vzkazky posílají fanoušci Dynama na sociálních sítích:

Zdeněk Machoň: "Dopr… skvělý kluk kamarád. Vždy poctivý. Čest jeho památce."

Miroslav Pořádek: "Upřímnou soustrast rodině. I Tobě, Venco, tam nahoru."

Viktor Lavička: "To mě hrozně moc mrzí. S Vaškem jsem si zahrál a byl to tvrďák na hřišti, ale super chlap v soukromí. Vašku, tam nahoru černobílý"

Michal Sup: "Měl jsem tu čest v Milevsku. Fotbalista a bohém a fajn chlap. RIP."

Stanislav Hrubes: "Upřímnou soustrast celé rodině.. Nikdy nezapomenu co jsme spolu prožili."

Jiří Hájek: "Venca byl brousek, upřímnou soustrast rodině."

To je jen krátký výběr ze stovek reakcí na sociálních sítích. Jednu přidala i Marie Vosolová: "Děkuji za Váš článek, až na jednu připomínku. Brácha byl frajer až do konce. Pro nás dokázal obehrát i život, který už mu nic k životu nenabízel."

Venca byl opravdu frajer. I na hřišti. A pozná se to třeba právě podle komentářů pod článkem. Ta generace vrátila ligu Dynamu po půl století. Všichni hráli za "svoje" Dynamo srdcem, měli a mají rádi klub celý život. Proto by se měl jejich vztah k černobílým klubovým barvám současné generaci připomínat.

Za sportovní redakci Deníku (tehdejší Jihočeská pravda), který byl v roce 1985 přímo u postupu fotbalistů Dynama, přejeme "Vencovi" Litvanovi hodně povedených zápasů i nahoře…