Sbírka úspěchů se nerozrostla, letos poprvé Vykov zůstal bez medaile.

Podle novopečeného šéfa týmu Václava Hanouska jistě sehrálo svou roli i to, že se družstvo skládalo obtížně a narychlo. A přestože sestava vypadala nakonec nadějně, bez některých kovaných sálovkářů typu Zbyňka Ginzela a možnosti více se před turnajem sehrát, na soupeře nestačila. „Hráli jsme to jako velký fotbal," přiznává Hanousek.

Pořadatelé pozvali obhájce stříbra jako náhradníka místo mistrovského Slov-Maticu Bratislava. Vykov omladil, nemohl už využít padesátníky, a tak povolal do zbraně nováčky: René Janouška, Jana Gažáka a Dušana Váchu.

Na poslední chvíli musel shánět záskok za Miroslava Račáka s Janem Adamem, kterým nedovolily účast pracovní povinnosti. „Ti jezdí od začátku, počítali jsme s nimi, ale čtrnáct dnů před turnajem si našli v Rakousku práci a nedostali dovolenou, " podotýká Václav Hanousek. „Bylo to pro nás neuvěřitelné oslabení."

Narychlo doplnil sestavu Ota Matouš a Vykov mohl odcestovat – s rozhodčím Tůmou, brankářem Končokem a sedmi hráči do pole.

Pohříchu až na místě se Českobudějovičtí dozvěděli, že za každý tým smějí nastoupit dva hráči starší 37 let. Lépe informované Jílové i Ježek Praha tuto výjimku využily. „Vědět to dřív, měl bych možnost mladší hráče oslovit," krčil rameny Václav Hanousek.

Ani los Vykovu nepřál: Pořadatelé jej zařadili do skupiny s Jílovým a Bobry Minsk. „Jílové je loňský mistr republiky, Minsk jsme před rokem v Itálii porazili v semifinále 5:4, ale letos posílil o nejlepší hráče Kaliningradu a přivezl ještě silnější výběr," porovnává Hanousek kvality soupeřů.

První duel proti Jílovému Vykov prohrál 2:5. Velké šance neproměnili za stavu 0:0 Kalina s Janouškem, kteří šli sami na brankáře. Nedali – a soupeř v dalším průběhu nemilosrdně trestal z brejků. Za poražené se jednou trefili René Janoušek a Pavel Kalina.

Mezi budějovickými tyčemi chyběl Martin Končok, který se těsně před výkopem zranil. 
„Při rozcvičení uklouzl, udělal rozštěp a natrhl si stehenní sval," líčí Václav Hanousek.

Nakonec se obětoval Robert Salon a šel do brány. Dělal co mohl, handicap na klíčovém postu ale byl znát.
Po remíze Jílového s Minskem (2:2) Vykov věděl, že musí Minsk porazit, aby postoupil mezi nejlepší čtyři. Nepovedlo se, podlehl 2:7 (góly Janoušek, Janoušek), a nešťastné vystoupení v poslední vteřině podtrhlo zranění střelce René Janouška, jenž si zlomil ruku v zápěstí.

Jak se ukázalo, jeho tým narazil již ve skupině na oba pozdější finalisty. V boji o zlato Bobři Minsk zdolali Jílové 2:0.
V Lloret de Mar pobyli fotbalisté Vykovu od úterý do neděle. Před šesti lety se fotili při fotbale v Barceloně, tentokrát si užili moře, na delší výlet za sportem ale nevyrazili. „Přijeli jsme, když už bylo po lize. Třicet kilometrů odsud Girona hrála baráž o první ligu se Zaragozou, ale my v neděli večer odlétali," dělá Václav Hanousek tečku za startem Vykovu na poháru veteránů.

Starší sestava (50+) snad bude mít v září více sportovního štěstí.