Fotbalisté Dynama v lize s Olomoucí neoslnili, veledůležité tři body však vydřeli. Což v jejich situaci byl hlavní cíl. A díky své nezměrné bojovnosti – a hlavně také díky dvěma krásným gólům! – ty tři životně potřebné body vybojovali plným právem!

I trenér Jaroslav Šilhavý po zápase označil získané tři body v boji o záchranu za „obrovsky“ důležité. „Do zápasu jsme vstoupili nešťastně, očividně nervózně a pustili soupeře do stoprocentní příležitosti. Naštěstí nás opět podržel Pavel Kučera,“ vyzdvihl.

Uznal i kvalitu soupeře. „My věděli, že Olomouc je druhým nejproduktivnějším týmem v lize, že hraje útočný fotbal. Ze začátku nás přehrávala a vytvářela si i šance. To jsme, zaplať pánbůh, přečkali a z přímého kopu sami naopak dali gól,“ zmínil parádní Otepkovu ránu přes zeď do šibenice.

Tu standardku zařídil kapitán týmu David Horejš, jenž si naběhl před velké vápno, kde byl Ordošem sražen. Zkušený stoper, jenž svými gólovými hlavičkami vybojoval pro tým na jaře už šest bodů, se ironií osudu nešťastně podílel i na vyrovnávací brance hostí: po jeho podklouznutí se totiž zmocnil Bajer zadarmo míče deset metrů od Kučerovy branky a Petr po jeho nahrávce lacino srovnal.

Gól přišel jako blesk z čistého nebe, jenže hráče Dynama to naštěstí do kolen nesrazilo. Krátce před koncem zápasu se Volešák po Hudsonově centru trefil krásně z voleje a Lovásik v bráně neměl žádnou šanci – 2:1. „Za tu touhu po vítězství, za tu nezdolnou víru a nezměrnou bojovnost jsme si to vítězství zasloužili. Byť dva beci museli pro zranění střídat, hráči vydali na hřišti všechno a ty tři body urvali,“ podtrhl Šilhavý.

Ačkoli střídání tudíž byla i trochu vynucená, Volešákův příchod byl výrazným přínosem: záložník Slavie, jenž je na jihu na hostování, stihl za tu půlhodinu, co byl na hřišti, se dostat do tří gólovek: jednu jeho střelu Lovásik reflexivně vyrazil, druhou poslal o vlásek vedle tyče a z té třetí dal vítězný gól. „Co je tady, měl dost šancí, gól ale ještě nedal. Až teď mu to konečně vyšlo a přeju mu to, trefil se v pravou chvíli,“ zářil trenér Šilhavý.

To jeho protějšek se na tiskovce netajil svým zklamáním. „Chtěli jsme v Budějovicích vyhrát, jenže jsme tu byli žalostně produktivní,“ smutnil trenér Zdeněk Psotka. „Do půle nás v koncovce hodně vychytal brankář Kučera a po přestávce jsme nebyli schopni dohrát spoustu brejkových situací, které jsme měli. Místo, abychom vyhráli tříbrankovým rozdílem, jsme dostali dva góly a prohráli 2:1,“ litoval. „Je to obrovské zklamání, protože všichni dřeli a pracovali na doraz. Bohužel v rozhodujících momentech nám chyběly větší zkušenosti a více klidu,“ dodal Psotka.

Dynamo vydřenou výhrou v tabulce odskočilo od Kladna a tudíž i od sestupové příčky na čtyři body. „Pomohli jsme si těmi třemi body hodně, ale vyhráno ještě není,“ upozornil trenér Šilhavý. „Nicméně věřím, že nás to nakopne a že už ve středu v Boleslavi nějaké body přidáme,“ uzavřel.