Po návratu ze slovenského soustředění Dynama nový muž týmu odpovídal na dotazy Deníku.

Na zápis do listiny střelců jste po návratu do Dynama příliš dlouho nečekal, navíc jste Petržalce dal hned oba góly. Měl jste velkou radost?

Určitě to potěší, když člověk přijde a hned v druhém zápase, byť v přáteláku, dá gól. To pomůže v další práci. Hlavně bych ale na ty dva góly chtěl navázat i v lize.

Ač nejste právě dlouhán, dal jste oba ty góly hlavou…

Hlavou opravdu moc gólů nedávám, ale byly to dva tak krásné centry, že to jinak ani nešlo… Na první gól mi krásně nahrál Honza Krob, na druhý Petr Šíma. Z takových míčů se prostě musely dávat góly, takže to bylo docela jednoduché.

Jste v Budějovicích necelé dva týdny, už jste se stihl v novém prostředí aklimatizovat?

Tím, že už jsem v Dynamu byl, to bylo o hodně lehčí. Já tu spoustu kluků znal, takže mě mužstvo přijalo skvěle. V tomhle směru nebyl žádný problém. Už jsem si tu taky pronajal byt a rychle se tady zabydlel.

Zatím máte v přípravě velice slušné výsledky. Těší vás to, anebo v této fázi na výsledcích až tolik nezáleží?

I v přípravě se každé vítězství počítá, na druhou stranu my se ale na výsledky moc neohlížíme. My hlavně chceme první kolo doma porazit Teplice a řekli jsme si, že už od teďka se budeme o Teplicích bavit a na ten zápas myslet.

Vás osobně by asi výhra s Teplicemi těšila tím víc, že byste zároveň pomohli i Slavii vrátit se do boje o titul.

To mě v tuto chvíli vůbec nezajímá. Já šel do Budějek s cílem se co nejrychleji zachránit, na Slavii v tom zápase vůbec myslet nebudu.

Vrátili jste se ze soustředění ze Slovenska, všechno klapalo?

Všechno v pořádku, i herně jsme obstáli. Teď už to budeme tady jen pilovat a ladit.

V první generálce na Teplice hrajete ve středu s Jihlavou na Hluboké, kam jezdíte i trénovat, takže jste se stačil s tamní umělkou už seznámit?

V tom nebyla žádná potíž, protože ta umělka tam je nejlepší, na které já zatím hrál. S umělou trávou jak na Spartě v tréninkovém centru, tak na Slavii se to nedá vůbec srovnat. Na Hluboké je ta umělka snad už páté generace, je opravdu super.

Svého času vás potrápila nepříjemná Crohnova choroba, jak se cítíte po zdravotní stránce?

Žádné potíže, jsem naprosto v pořádku. Vůbec nijak mě to nelimituje. Žádný problém.

Zmínil jste první zápas jarní ligy doma s Teplicemi. Je i v kabině znát, že liga už klepe na dveře?

Samozřejmě, je to už hodně cítit. Jak jsem říkal, my v kabině o Teplicích mluvíme a chystáme se na ně. Prostě už se všichni na ligu hrozně moc těšíme.

Fotbalisté Dynama ve středu na Hluboké s Jihlavou

V první ze dvou chystaných generálek na jarní ligovou premiéru, ve které se fotbalisté Dynama příští neděli 28. února střetnou doma s Teplicemi, změří svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého své síly ve středu 17. února od 13 hodin na Hluboké s druholigovou Jihlavou, která přijede mj. i s exbudějovickým Dolejšem.

Minulý týden budějovičtí fotbalisté absolvovali soustředění na Slovensku, jehož průběh si trenér Šilhavý pochvaloval. „Šlo o herní soustředění, jehož důležitou součástí byly dva zápasy se slovenskými ligovými mužstvy,“ zdůraznil budějovický kouč a dodal, že oba ty zápasy se jeho mužstvu herně vydařily. „Stejně jako předtím v Rakousku jsme i teď v konfrontaci se slovenským fotbalem obstáli. Výsledky byly ještě lepší než v Rakousku, byť Dubnica samozřejmě není Salcburk,“ připustil. Právě proti Dubnici byly náročné klimatické podmínky. „Napadl sníh, takže pohyb byl složitější. Oba zápasy jsme sehráli s nulou, to pochopitelně těší,“ vyzdvihl Šilhavý.

Ten se nikterak netají tím, že o sestavě, ve které by jeho tým měl jít do premiéry s Teplicemi, má v podstatě jasno. „Nějaká sestava začne, ale počítáme se všemi hráči,“ podtrhl. „Na každý post máme dva kvalitní hráče.“

Středeční zápas s Jihlavou je první v tomto roce, ve kterém se Dynamo představí před svými fanoušky. „Až na zraněného Jarabicu bychom měli proti Jihlavě nastoupit kompletní,“ slíbil Šilhavý, jedním dechem ale upřesnil, že zřejmě ještě budou chybět i rekonvalescenti Mezlík a Benát.