Váš první ligový start za Žižkov se blíží, cítíte nervozitu?
Nejsem nervózní. Už mám něco odkopáno. Nejde o to, že to je první zápas můj, ale celého týmu. S napětím očekáváme start ligy. Od toho se bude odvíjet, jak se na nás bude hledět. Já osobně prvnímu kolu přikládám velkou váhu.


A fanoušci velkou váhu přikládají posilám. Tudíž i vám…
Chci, aby tady panovala spokojenost a aby se udržel duch z té, myslím si, vydařené přípravy. Je potřeba od začátku získávat body


Je ještě potřeba něco zlepšit?
Určitě. Ale asi nejdůležitější je neztrácet balon při přechodu do útoku. Na tom musíme zapracovat nejvíc. Vybojovat balon zpět stojí moc sil.


V klubech jste vždy zastával funkci ofenzivního záložníka a tahouna. Nezříkáte se této funkce ani tady?
Ne. Kamkoli jsem zamířil, tam jsem šel s vědomím, co se ode mne očekává. Když to řeknu doslova, nekupují mě, aby se mnou v kabině byla sranda. To ne. Očekává se, že na sebe zodpovědnost vezmu. Ať už v kabině, nebo na hřišti. Já se toho nezříkám. Bylo by alibistické říkat, že jsem sem šel jako řadový hráč.


Když v generálce střídal Luděk Stracený, předal vám kapitánskou pásku. Má Viktorka nového asistenta?
Spíš chtěl kapitán po nováčkovi peníze do kasičky… Kapitán musí být sžitý s prostředím, musí tady chvíli hrát, vědět, jak to chodí. Na pozici asistenta jsou tu jiní.


Sledujete výsledky Budějic?
Sleduju, ale upřímně, ne tak poctivě, jak bych třeba měl. Tam se to strašně obměnilo. Odešel pan Cipro, Mrkvička, další kluci, se kterými jsem tam hrál. Jsem ve spojení se Svátkem, Horejšem… Ale pro mne je teď stejně zcela prvořadá hlavně Viktorka.


…která se netají ambicemi na střed tabulky. Kdežto s Budějovicemi se počítá mezi aspiranty na sestup. Polepšil jste si tedy?
To je věc Budějic, jak se na ně nahlíží. To jsou takové ty prognózy, odhady. A když řeknu, že jsem si polepšil, za měsíc to může být jinak a otočí se to proti mně. Ve Viktorce jsem zatím maximálně spokojen. Kdybych sem nechtěl, nešel bych. Viktorka má sílu, a když to potvrdíme v lize, jsme schopni, s trochou štěstí, hrát výš než Budějovice.