47. ročník tradičního turnaje, který se v Nové Včelnici hraje, totiž díky účasti čtyř prvoligových mužstev slibuje velice zajímavou podívanou, okořeněnou posilami jednotlivých týmů.

Nejvíce nových tváří zřejmě představí pražská Slavia, která ve víkendovém turnaji v Čelákovicích dala šanci šesti testovaným cizincům. Z nich dle klubového webu nejvíce zaujal útočník Franck Madou z Pobřeží slonoviny, jenž naposledy hrál ve Švýcarsku za Lausanne. V Čelákovicích dal v duelu s Boleslaví gól a uspěl i v penaltovém rozstřelu. Diváci každé jeho akci bouřlivě aplaudovali. „Také mně se jeho výkon zamlouval,“ podotkl pro server www.slavia.cz trenér Karel Jarolím.

Naději zůstat ve Slavii prý má i finský brankář Jaakkola, jenž je i na soupisce, kterou Slavia do N. Včelnice zaslala (tam mj. jsou i rekonvalescenti Kaufman a Belaid, testovaný Chorvat Božič a z posil Kisel, Lukáš Jarolím, Koubský a Čelůstka).

Právě se Slavií na úvod turnaje změří od 14 hodin své síly „domácí“ Dynamo Č. Budějovice, které do N. Včelnice přiveze všechny hráče, které má teď k dispozici. „A všichni taky dostanou šanci se ukázat,“ ujistil trenér Jaroslav Šilhavý, že turnajové zatížení chce rozložit rovnoměrně na všechny své hráče.

Ve víkendové přípravě proti Příbrami (1:0) chyběli Kučera, Riegel, Klavík a Kaňák. „Brankáři budou všichni tři, tudíž i Kučera,“ sdělil den před odjezdem do Nové Včelnice asistent trenéra Petr Skála. „Ke Klavíkovi se na marodku připojil s nataženým svalem Laštovka, ale Riegel s Kaňákem už trénují,“ dodal Skála.

Ve druhém zápase se v 15.15 střetne Liberec s Brnem, které obhajuje loňské prvenství. Moravané příliš změn v hráčském kádru neudělali, největší posilou je navrátilec Marek Střeštík. V zaslané soupisce figurují i známá jména zkušených opor Dostálka, Doška, Dřížďala, Dvorníka, Trousila a Polácha, trenérem se místo Beránka stal Karel Večeřa.

Také Liberec poslal soupisku s řadou hráčů, kteří si v lize získali už patřičné renomé (Hauzr, Kerič, Janů, Holeňák, Nezmar, Papoušek). Nechybí ani největší posila, kterou Liberec v létě získal – do týmu se z bundesligy vrací bývalý reprezentant Jiří Štajner!

Novinkou turnaje je rodinný fotbálek: přihlásit se může jakýkoli rodinný tým, v němž bude jen jeden muž nad 15 let a alespoň jedna žena.