Jak je to možné?

Utkání okresního přeboru Jindřichohradecka bylo vybráno do projektu Můj fotbal živě. Zápas snímaly kamery, které obraz přenášely živě na program ČT Sport.

Ve studiu komentovali utkání okresní úrovně Vlastimil Vlášek a Luděk Zelenka, reportérem zápasu byl David Kalous, v rolích patronů podporovali přímo na lavičkách své týmy Pavel Nečas (herec z oblíbeného seriálu Okresní přebor) a fotbalový internacionál Erich Brabec. Právě oba patroni vydatně povzbuzovali, chválili hráče za vydařené akce. A také docela často diskutovali s diváky.

Lavička Stráže nad Nežárkou moc zaplněná nebyla. „A to je ještě na ní teď o hodně víc hráčů, než bývá normálně,“ vyprávěli s úsměvem fotbalisté Stráže, kteří nakonec Starou Hlínu bodově vyloupili a oslavili vítězství 2:1.

V areálu trpělivě a často odpovídal na dotazy také generální manažer Dynama České Budějovice Martin Vozábal. „Slavia u nás prokázala kvalitu, musíme ale přiznat, že jsme nic nepředvedli, vrátili jsme se zase na zem,“ vracel se k pátečnímu prvoligovému duelu.

A co říkali aktéři utkání?

Vlastimil Čurda (hrají trenér Stráže nad Nežárkou): „Snažil jsem se zápas rozhodnout, nabíhal jsem, bohužel mi chlapci nepřihráli, mohla to rozhodnout moje přihrávka na útočníka, který ale zakončil slabě.“

Petr Šauer (Stará Hlína): „Všichni jsme se snažili, ale Stráž měla větší chuť, gratulujeme soupeři.“