Do veledůležitého utkání o ligovou jistotu šlo domácí Dynamo v neúplné sestavě bez zraněných Horejše, Stráského a Nitrianského a vykartovaných Homoláče a Hudsona, takže v útoku se vedle Sedláčka objevil Svátek a po dlouhé době do základu naskočil i zkušený Laurinc, jenž se postavil na pravý kraj obrany.

I v tomto složení ale Dynamo klíčový duel zvládlo s bravurou! „Řekl bych, že v první půli jsme hráli nejlepší fotbal za celé jaro,“ netajil se spokojeností trenér Pavel Tobiáš.

Přitom jeho svěřenci, ač od začátku hráli s enormní snahou a měli i velký tlak, mohli už od 6. minuty prohrávat: po Lukešově trestném kopu si Laurinc po nedohodě s Kučerou málem dal hlavou vlastní gól a po následném rohu zadáci Dynama jako zkamenělí jen zděšeně sledovali, jak se po Zawadově hlavičce míč odráží od vzdálenější tyče Kučerovy branky…

Dvě minuty nato ale málem udeřilo na druhé straně: Šíma zatočil míč z trestného kopu do brány a její strážce Buček měl co dělat, aby hrozící nebezpečí zažehnal. Ve 14.min. si ostravský gólman za následné pomoci svých beků poradil i s tvrdou Šímovou střelou. Domácí v této fázi zápasu hráli velice aktivně, stále se tlačili dopředu a bylo cítit, jak moc rádi by dali důležitý první gól. Ten však dal Baník: ve 22. min. Lukeš prostrčil míč do vápna na Mičolu, jenž Kučeru mazácky obstřelil – 0:1…

Ani tato rána do vazu však Tobiášovy muže do kolen nesrazila. Ještě v téže minutě se dva metry za vápnem uvolnil Benát, jeho utěšená pumelice však Bučkovu branku minula. Ještě větší možnost měl Benát ve 25. minutě, zblízka však míč v pádu přes Bučka do sítě nepropasíroval. A aby té smůly nebylo málo, pár sekund nato dělovka Mezlíka z vápna orazítkovala břevno!

Tlak Dynama narůstal, přibývalo standardek a nebezpečných situací před brankou Baníku, nicméně skóre se neměnilo ani ve 34. min., kdy po Laurincově centru Svátek parádní rybičkou poslal míč těsně vedle horního růžku Bučkovy branky.

Mezlíkův signál

Až sedm minut před půlí obrovská snaha Dynama přinesla zasloužené ovoce, když se po Šímově rohu nádherně trefil Mezlík hlavou do šibenice – 1:1!A dvě minuty nato mohlo být pro Baník ještě hůř, Benátova tvrdá střela z vápna minula Bučkovu branku jen o milimetry. Pár vteřin nato po Svátkově akci znovu Benát, sám před Bučkem, pálil zblízka vedle tyče.

Vše si naštěstí Jihočeši vynahradili v úvodu druhé půle! V 52. minutě vybuchl stadion podruhé: po Mezlíkově centru sice Šíma z voleje mířil mimo, dobíhající Sedláček ale hlavou míč poslal už do správného prostoru – 2:1. A šest minut nato si oba hráči svou spolupráci zopakovali, akorát s tím rozdílem, že Sedláčkovi míč po Šímově centru ještě nechtěně hrudí sklepl ostravský Tomašák… „V obranné fázi se dopuštíme mnoha chyb,“ bědoval ostravský kouč Werner Lička.

V 67. min. měl práci prvně ve druhé půli i Kučera, před nímž se po Ličkově obloučku zjevil osamocený Mičola, domácí gólman ošemetnou situaci ale zvládl bravurně. Baník zápas nevzdal a v 73. min. po Lukešově centru Mičola dal svůj druhý gól, tři body si už Dynamo ale vzít nedalo.