Otázkou ovšem je, zda po sestupu Dynama z I. ligy budou mladíci Dynama dál do Strakonic jezdit. „Nejsme ještě definitivně rozhodnuti, vše ještě zvažujeme," uvedl směrem ke koncepci farmy a juniorky ve včerejším rozhovoru v Deníku jižní Čechy šéf Dynama Karel Poborský. Jasno po středeční předehrávce s Převýšovem neměl ani trenér farmy Jiří Lerch. „Je to otázka spíše pro vedení klubu, navíc teď 
k A-týmu přichází nový trenér, také on si jistě k tomu řekne své," krčil kouč strakonické farmy rameny.

Hladké vítězství i velice solidní výkon byly v kontrastu s jarní sezonou, ve které se strakonické farmě příliš nedařilo. Hlavně koncovka Lerchovým svěřencům dělala velké potíže. „To je pravda, dávali jsme hrozně málo gólů. Pro nás je vstřelit branku obrovský problém," konstatoval Lerch, dle něhož mužstvu chyběl jednoznačný hrotový útočník.

Že střílet góly je pro strakonickou farmu obtížné, potvrdila paradoxně i středeční vítězná dohrávka ve Strakonicích – přestože v ní domácí vyhráli vysoko 3:0, spoustu dalších šancí nevyužili. „Někdy chybělo i potřebné štěstí," míní trenér Jiří Lerch.

O tom, že se nevymlouval, svědčí přehled situací, kdy ke gólu hráčům strakonické farmy chyběly jen centimetry.

Ve 24. minutě po sérii narážeček se řítil Klesa sám na bránu, dobíhající Franc ho zezadu srazil, z nařízené penalty ale zkušený Otepka sice gólmana přelstil, trefil však tyč.

Ve 32. minutě si Ježdík naskočil u vzdálenější tyčky na přetažený centr z levé strany a hlavou zamířil přes vybíhajícího brankáře Petra, tomu ale pomohlo břevno prázdné brány.

V 57. min. Ježdík prodloužil hlavou balon na Klesu, jenž si všiml, že gólman hostí je na malém vápně a z dvaceti metrů ho zkusil přelobovat – jenže opět se míč odrazil od břevna.

Třikrát za půl hodiny trefit v jednom zápase brankovou konstrukci, to už je pech…

K čemuž nutno dodat, že zápas s Převýšovem byl atypický i v tom, že trenéři Lerch a Skála měli k dispozici tentokráte vskutku výrazné posily z áčka v čele s Lengyelem, jenž si na hřišti počínal s velikou suverenitou, a také Michalem Klesou, jenž si roli koncového útočníka, pro něj nezvyklou, očividně užíval. Své si ale odehráli i další zkušení fotbalisté Otepka, Ježdík, Halama či Novák. „Kluci z áčka nám hodně pomohli, třeba Lengymu za jeho přístup děkuji, na hřišti byl velkou osobností," řekl Lerch.

Z výhry měl radost. „Sestup je vždy nepříjemný, a byť ještě zachráněni nejsme a musíme čekat na výsledky zbývajících utkání, ty tři body jsme nutně potřebovali a já za ně jsem velice rád," uzavřel Lerch.