S Ústím nad Labem, které v loňské sezoně v soutěži suverénně vyhrálo, jenže do I. ligy se kvůli nevyhovujícímu stadionu nedostalo, totiž svěřenci trenéra Luboše Zákostelského ještě necelou půlhodinu před koncem zápasu prohrávali 0:1, třemi góly během šesti minut (!) ale výsledek otočili a nakonec 3:1 vyhráli.

„My si velice přáli vyhrát, věděli jsme však, že nás čeká dobře organizované a fotbalové mužstvo, bohužel jsme v půli o gól prohrávali. O to byl náš úkol ještě obtížnější," připustil domácí kouč, jenž ale prý už před zápasem z hráčů cítil velké odhodlání uspět a že i v půli měl v kabině pocit, že hráči víru neztratili.

„Já od hráčů vycítil, že s nepříznivým vývojem duelu vůbec nejsou spokojeni, že s tím něco chtějí udělat," přiblížil atmosféru v kabině před druhým dějstvím trenér Táborska. „A v zápase pak právě tou obrovskou vůlí – a schválně neříkám, že kvalitou či fotbalovostí – ale díky té velké bojovnosti jsme dokázali výsledek otočit," vyzdvihl.

Domácí sice hned v úvodní minutě zápasu si vypracovali první náznak slibné příležitosti, kdy po ráně Kotrby zpoza vápna jen decimetry chyběly Machovi k tomu, aby ve skluzu míč dorazil do brány, byla to však jen první vlaštovka, která, jak stará moudrost praví, jaro nedělá…

Hosté totiž postupem času přebírali taktovku hry, obrana Táborska ale pracovala pozorně. Ve 23. minutě měli domácí i trochu štěstí, to když Dvořák z malého vápna poslal balon nad břevno. Ve 25. minutě ale Ústí udeřilo: Valentovu dělovku zdálky Fryšták sice vyrazil na roh, po jeho zahrání ale právě Valenta ranou z úhlu ke vzdálenější tyči dal na 0:1. „Tu standardku jsme bohužel prospali a hráče neuhlídali," hněval se trenér Zákostelský.

Ten se tudíž své hráče v poločase snažil povzbudit. „Říkal jsem jim, že na vyrovnání mají a že když dají jeden gól, dají i druhý a třeba i třetí. A ono se to vyplnilo," radoval se Luboš Zákostelský, hned ale dodal, že si nechce po zápase hrát na chytráka, jenž si tím famózním obratem byl už v poločase jist. „Myslím si však, že za výkon ve druhé půli a hlavně za tu šestiminutovku jsme si vyhrát zasloužili. A takové vítězství klukům musí nalít spoustu sil a hlavně i potřebného sebevědomí do dalších zápasů," dodal.

Domácí hráči v nástupu do druhé půle skutečně ve snaze vyrovnat vyvinuli velký tlak, brejky hostí však byly hodně nepříjemné. A v 53. minutě jen díky Fryštákovi, jenž bravurním zákrokem zneškodnil dělovku Hrošovského, nepřidalo Ústí druhý gól.

Za stavu 0:2 by to hráči Táborska měli samozřejmě daleko těžší. Naštěstí pro ně ale Hrošovský neuspěl – a pak už přišly jejich velké chvíle!

Zlomový gól na 1:1 byl jako blesk z čistého nebe: Jasanský zahrával trestný kop metr od půlicí čáry, Mráz míč hlavou lízl a nabíhající Smrek zblízka hlavou vyrovnal. „Byl to možná trochu šťastný gól, důležité ale bylo, že hráči za tím míčem šli, že ho i tou vůlí do brány dotlačili," ocenil Zákostelský. „Abychom ty tři body už vyválčili, jsme i trošku štěstíčka potřebovali," usoudil.

A najednou se vše dařilo.

Jen pár vteřin po vyrovnávací brance Novák jen reflexivně vyrazil parádní Strnadův volej, vzápětí ale už byl proti Mrázově nekompromisní ráně bezmocný a domácí vedli 2:1.

Gól slovenskému stoperovi připravil výborně hrající Dobal: po rohovém kopu si přebral míč před pokutovým územím, po brankové čáře prošel skrz houštinu bránících hráčů až na malé vápno a po jeho nabídce Mráz pálil do odkryté brány. „Máme nějaké rohové kopy nacvičené a já klukům v půli říkal, ať zkusí něco vymyslet. Oni to zkusili a Láďa Dobal to udělal geniálně, naznačil na jednu stranu a šel na druhou. To byla akce jak z fotbalové učebnice," ocenil drzý Dobalův kousek Zákostelský.

Jen dvě minuty nato navíc hosty definitivně zlomil třetí brankou Kočí, jenž po faulu na Dobala z dobrých třiceti metrů zkusil přímou střelu a gólman Novák, jenž zřejmě čekal spíš centr, stačil míč už jen tečovat na tyč, od níž putoval do sítě na konečných 3:1.

Velký obrat byl završen a fotbalisty Táborska po zásluze do kabin provázel potlesk diváků. „Klukům za to, co předvedli, patří absolutorium, ale já dobře vím, že v naší hře je ještě dost nedostatků a že potřebujeme zapracovat na herní kvalitě. Díky této výhře bychom ale teď na to měli mít čas a hlavně i klid," uzavřel své ohlédnutí za pátečním vydařeným otbalovým podvečerem Luboš Zákostelský.