V pondělí se bude hlásit trenérovi Jakubu Dovalilovi pro přípravné zápasy s Kyprem (15. 11. v Paralimni) a s Anglií (19. 11. ve Wokingu). Smůlou a tak trochu i ctí pro celek FC MAS Táborsko je, že Luboš Tusjak mu bude chybět v posledním podzimním utkání ve Varnsdorfu. „V pondělí je sraz na Spartě, ve středu letíme na Kypr a pak se přesuneme do Anglie," hlásil Luboš Tusjak, kterému se v dresu FC MAS Táborsko daří.

Odkdy víte, že pojedete s reprezentací na dva zápasy?
Oficiálně to vím od minulého čtvrtka po tréninku. Určitě je to pro mě čest, že mě pan Dovalil povolal. Už jsem tam párkrát byl. Čest je to pro každého hráče – obléknout dres reprezentace.

Myslíte si, že by to mohlo vyjít i na základní sestavu, nebo spíše ne?
To nemohu říct, to si netroufám odhadnout. To bude na trenérovi. Do toho nevidím, jak on to má v hlavě vymyšlené. Ale samozřejmě bych chtěl hrát, když jsem nominován. To chce každý. Jsem rád, že tam můžu letět. Kdybych nastoupil, bude to jen dobře.

Jak se cítíte po fotbalové stránce v FC MAS Táborsko?
Bylo to velmi hektické. Do Táborska jsem přišel na začátku podzimu, vůbec jsem nevěděl, kam jdu. Věděl jsem jen, že je tu trenér Nádvorník, s nímž se znám z Viktorie Žižkov. Neznal jsme zdejší hráče, netušil jsem, že jsou tu taková jména jako Šimák. Ze začátku jsem se rozkoukával, hrál jsem nic moc. Teď, abych se přiznal, se mi ani nechce moc zpátky, protože je tady výborná parta, výborní kluci. Ještě navíc máme skvělou formu. Takže si nemám na co stěžovat.

V FC MAS Táborsko hrajete levého obránce, přitom vy jste původním „povoláním" záložník. Jak se na beku cítíte?
Začal jsem v záloze, ale moc se mi tam nedařilo. Teď jsem si na beku s ostatními spoluhráči sednul. Cítím se tam dobře. Vím, kde se mám pohybovat. Jak hraje dobře mužstvo, tak hraji dobře i já.

Co vašim výkonům ještě chybí?
Vždycky je co zlepšovat. Například jsem nedal na podzim žádný gól. Nějaký gól tomu chybí.

Budete Táborsku chybět v neděli sedmnáctého listopadu ve Varnsdorfu. Co vy na to?
Trochu mě mrzí, že za tým neodehraji poslední podzimní kolo. Co se dá dělat. Reprezentační nominace se neodmítá, jsem za ni moc rád.

Po podzimu se vrátíte do Slavie Prahy, kde se budete ucházet o přízeň trenéra Koubka. Pokud to nevyjde, vrátil byste se opět do kabiny FC MAS Táborsko?
Už jsem jednou říkal, že odcházet se mi bude hodně těžko. Pokud se ve Slavii neprosadím, určitě bych se rád vrátil do Táborska!