Zápas byl pro oba týmy také premiérou plzeňské skupiny zimní Tipsport ligy, která pokračuje ve středu zápasy Příbram – Sokolov (12) a Plzeň – České Budějovice (15).

S vítězným vstupem svých hráčů do letošního roku byl trenér Jaroslav Šilhavý tudíž spokojen. „S výsledkem určitě, protože byť Sokolov hraje jen druhou ligu, v této etapě přípravy se rozdíly smazávají. Navíc druholigový soupeř mívá vždy větší motivaci, což se ukázalo i tentokrát,“ všiml si trenér Dynama, dle něhož se hráči Sokolova v první půli pohybovali lépe než jeho svěřenci. „Ve druhé půli už jsme byli aktivnější a vedle dvou gólů měli i další možnosti.“

Hosté si chválili nejen vítězství, které i v této části sezony má význam. „I přístup hráčů byl na patřičné úrovni,“ vyzdvihl trenér Šilhavý. „Samozřejmě, že chyb v naší hře byla ještě spousta, ale výsledek je pro naši další práci cenný.“

První zápas v dresu Dynama sehrál Rudolf Otepka, od něhož si na jihu Čech hodně slibují. „Hodnotit jeho hru po jednom zápase by nebylo seriózní, my ale dobře víme, jaký typ hráče Ruda je, co od něj můžeme čekat. Předpoklady potvrdil, přihrál na gól a navíc trefil tyčku,“ uvedl Šilhavý a dodal, že Otepka začal na kraji zálohy a dohrával v jejím středu. „Ukázal, že jeho použitelnost je veliká.“

Novák překvapil

Zatímco Klavík a Pliška šli v zápase Tipsport ligy do hry až v samém závěru, Novák, jenž byl třetím z mladíků, povolaných z juniorky, odehrál skoro celý zápas. „Už po deseti minutách odstoupil se svalovým zraněním Laštovka a za něj naskočil právě Novák. A byť hrál na beku, zatímco za béčko hraje stopera, výkonem mě docela překvapil. Na to, že byl s námi prvně, to odehrál velice slušně,“ ocenil Šilhavý.

Po zápase Tipsport ligy se zbylí hráči obou týmů střetli ještě v přípravném utkání, ve kterém sice Jihočeši prohráli 0:2, nijak ale nesmutnili. „Důležité bylo, že většina hráčů, které jsme měli s sebou, v této fázi přípravy absolvovala celých devadesát minut. To bylo hlavním důvodem, proč jsme dvojutkání sehráli,“ podotkl trenér Šilhavý, jenž vyslal do druhého duelu svůj tým už v notně kombinované sestavě.

Erić? Dnes ortel

„Přesto to byl zcela vyrovnaný zápas, ve kterém jsme do přestávky měli několik velice dobrých možností, bohužel jsme je neproměnili. V závěru duelu jsme naopak dvakrát inkasovali,“ řekl budějovický kouč, jenž dal šanci i testovanému Chorvatu Erićovi. „Poznali jsme ho jako bezproblémového a inteligentního kluka, hlavně směrem dopředu šikovného. Nicméně teď, ač nechci předbíhat, protože až v úterý o jeho další budoucnosti rozhodneme, by asi ještě přínosem nebyl,“ soudil Šilhavý.

První duel v Plzni odchytal Křížek, druhý Pešula, zatímco Kučera měl volno. „Chtěli jsme v těžších zápasech vidět chytat oba gólmany, kteří v sezoně tak často v bráně nebyli. Pavel Kučera měl individuální tréninkový plán, bude chytat ve středu proti Plzni,“ vysvětlil trenér Dynama.

Středečnímu utkání Tipsport ligy s Plzní Jaroslav Šilhavý klade velkou důležitost. „Vítěz může jít do další fáze soutěže, chceme vyhrát,“ ujistil.