Borovanům ale včera svitla reálná naděje, že v návaznosti na dění ve vyšších soutěžích na jejich pád nedojde! 

Jak Dolní Bukovsko, tak Borovany bojovaly o záchranu do posledního kola. Dolnímu Bukovsku záchrana proklouzla mezi prsty poté, co na hřišti vedoucí Želče inkasovalo v závěru vyrovnávací gól. Mít o dva body víc, v I.A by zůstalo. „Ale jen zdánlivě chybělo málo," tvrdí dočasný trenér Dolního Bukovska Josef Mikeska starší. „K průšvihu se schylovalo již po podzimu a prvních jarních kolech. Snad se všichni zúčastnění v Dolním Bukovsku ponaučí," přeje si Mikeska.

V příští sezoně si zahrají I.A také Bavorovice, které skončily v KP poslední a po roce se vracejí.

TRHOVÉ SVINY – VACOV 0:2. Jan Gažák, předseda Trhových Svinů: „Zasloužená výhra Vacova, který dokázal naše chyby potrestat, zatímco my své šance nevyužili. V koncovce jsme vyhořeli. Byl to volnější zápas, i když hosté předvedli dva tři zákroky, jako kdyby se hrálo pomalu o postup… Odpočineme si a pak se budeme dívat dopředu –  snad v I.B třídě budeme hrát důstojnější roli. Do sestavy áčka naskočili dva dorostenci Valter a Švepeš, kteří hostovali v SKP České Budějovice, a jevili se dobře. To je příslib."

BOROVANY – HRDĚJOVICE 1:4. Jiří Kubeš, vedoucí mužstva Borovan: „Věřil jsem, že se udržíme, ale závěr sezony nám nevyšel. Přišla zranění, takže jsme dvě poslední kola odehráli v nekompletní sestavě. I tak se ti, kteří nastoupili, snažili a už ve 2. min. šel Bellovič sám na branku, ale vracející obránce mu míč ukopl. V 11. min. už Bellovič uspěl a vedli jsme. Pak jsme měli ještě dvě šance, ale ty jsme neproměnili. Hosté za podpory větru Jordánem nejprve vyrovnali a Mrkos po pěkné akci dal na 1:2. Ve druhé půli jsme se snažili o vyrovnání, ale vítr ustal… Hosté po nacvičeném signálu Holomela zvýšili na 1:3,  vzápětí dal Jordán na 1:4 – a bylo po zápase. V křečovitém závěru ještě Kubíček nastřelil tyč, ale to bylo vše. Bohužel nás čeká působení v I.B. Je to škoda, mladý tým chtěl soutěž udržet."

ŽELEČ – D. BUKOVSKO 2:2. Josef Mikeska st., trenér Dolního Bukovska: „Zápas o všechno byl dramatickým a nelítostným bojem. Domácí se chtěli jako vítěz skupiny předvést svým divákům jedině vítězstvím. Věděli jsme o jejich nátlakové hře, snaze rozhodit protihráče důrazem,  řečmi. I klasickou facku dostal náš hráč již v prvním poločase. Velmi těžké bylo utkání i pro rozhodčího. Rozhodly dva faktory ve druhém poločase. Naše neproměněné šance za stavu 2:1 pro nás, kdy jsme kontrolovali utkání – a asi jsme urazili fotbalového Pána Boha. Po vyloučení domácího kapitána za ostrý zákrok, kdy dostal druhou žlutou kartu, jsme polevili v koncentraci, začali se dohadovat se soupeřem a výsledkem byl gól po rohovém kopu od nepokrytého hráče tři minuty před koncem.
Za zamyšlení stojí závěrečný krutý, leč pravdivý výsměch soupeře: U nás, vítězů soutěže, byste se chtěli vy, družstvo z jiného regionu, zachraňovat v posledním kole?"

SOKOL SEZ. ÚSTÍ – ŠEVĚTÍN 5:2. Miroslav Čížek, trenér Ševětína: „První poločas jsme neodehráli špatně, hra byla vyrovnaná. My byli možná lepší s míčem, drželi jsme jej na zemi, a to dělalo domácím trochu problémy. Dokázali jsme jim vstřelit dvě branky. Ale hned v první minutě byl odpískán faul  v rohu velkého vápna a pokutový kop, ze kterého domácí vyrovnali. Naši hráči cítili velkou křivdu, s níž se nedokázali srovnat. Utkání pak za přispění rozhodčího domácí dovedli do vítězného konce. Poté, co jsme spadli do I.B třídy, není hodnocení jednoduché, ani optimistické. Ale věděli jsme, že po zimních odchodech to budeme mít těžké, protože jsme přišli o dva velmi kvalitní hráče."

Další hlasy trenérů najdete ve čtvrtečním Českobudějovickém deníku.