V neděli však přijel jako kapitán nováčka první ligy Hradce Králové a ze Střeleckého ostrova si odvezl cenný bod za bezbrankovou remízu. Hosté podali sympatický výkon, za který se rozhodně nemuseli stydět. Bod jim patřil rozhodně právem.

Jste spokojeni s bodem z Budějovic?

Před zápasem bychom bod rozhodně brali. Byla ale škoda nevyužitých šancí, protože jsme jich měli hodně. Ukázalo se, že nejsme zkušené mužstvo. Týmy jako Sparta nebo Plzeň by takové možnosti dokázaly využít. Bod ale bereme. Navíc Budějovice ukázaly, že hrají také dobrý fotbal. Pro nás jako pro nováčka je každý bod dobrý. Musíme co nejdřív uhrát nějakých třicet dva bodů, abychom měli jistou záchranu. Je to ještě hodně daleko, ale musíme jít bod po bodu.

Sice jste nováčkem soutěže, ale na hřišti jste rozhodně nepůsobili nějak zakřiknutě. Měli jste v plánu hrát takhle odvážně?

Snažíme se tak hrát. Trenér není zastáncem žádného zanďoura. Snažíme se kombinovat i na vlastní polovině, i když jsme z toho dostali v předchozích dvou zápasech góly. To jsou ale ty zkušenosti. Až je nasbíráme, tak věřím, že budeme dobrou štikou ligy.

Panuje momentálně v Hradci velká fotbalová euforie?

Mezi lidmi určitě. Nažhavili jsme si je dobrou hrou ve druhé lize. Teď se nám doma zápas s Plzní nepovedl, takže nám to dali trochu sežrat. Euforie je ale v Hradci velká a fanoušci chodí v opravdu velkém počtu. Atmosféra na stadionu je výborná a věřím, že to brzy zlomíme a začneme vyhrávat jako ve druhé lize.

Prakticky celou kariéru jste odehrál na postu stopera. Nyní jste se posunul na kraj obrany. Je to pro vás velká změna?

Problém to není, i když se lépe cítím ve středu obrany. Trenér chce mít konstruktivní krajní beky, tak mě tam na pár zápasů dal. Ukázalo se, že to má hlavu a patu, tak jsem tam zůstal. Uvidíme, jak dlouho tam vydržím.

Jak vzpomínáte na sezonu, kterou jste před lety strávil v Českých Budějovicích?

Byla to tehdy postupová sezona. Zažil jsem tady ještě Standu Marka, Mílu Pennera, Karla Váchu nebo Jirku Povišera. Byla to krásná sezona. Navíc jsem tady začal chodit s přítelkyní. Teď už je to manželka a vzpomínáme na to strašně rádi. Je nám moc líto, že nevyšel přestup, který se tehdy plánoval.

Vrátil jste se na úplně nový stadion. To vás muselo překvapit?

Stadion je krásný. Já jsem zažil ještě ten starý, který mi přišel velice útulný a hrálo se mi na něm moc dobře. Tenhle je moderní, ale já vzpomínám rád ještě na ten starý.

Na čem tehdy ztroskotal váš přestup?

Na penězích. Pan Hadamczik z Baníku jich tenkrát chtěl strašně moc. Budějovice na mě měly připravené docela slušné peníze, ale Hadamczik chtěl sumu, jako kdybych přestupoval do Realu Madrid. Hodně mě to mrzelo a na rok mě to i zastavilo. V Baníku jsem se pohádal a na rok mě přeřadili do béčka. Když člověk nechce podepsat v nějakém klubu novou smlouvu, tak musí do béčka. Tak bohužel funguje český fotbal. Oživil jsem se zase až v Mladé Boleslavi.

V Hradci jste zakotvili natrvalo?

To asi ne. V Ostravě mám stále byt a Ostravákem zůstanu už navždycky. Nejspíš se tam jednou vrátím. Momentálně jsem ale v Hradci už čtvrtý rok a jsem tam velice spokojen. Na druhou stranu také už nejsem nejmladší a musím myslet také na zadní kolečka.