Bylo plné osobních soubojů a emocí, zejména kolem hřiště, kde výraznou převahu měli fanoušci třetiligového lídra z Písku. Ti nakonec odjížděli zklamáni, protože jejich mužstvo prohrálo vysoko 0:3. Navíc jeli i s pocity křivdy, dle jejich soudu rozhodčí na jejich hráče byli přísnější.

Stejně to viděl i trenér Karel Musil. „Já si myslím, že tady jsme dneska vyhrát nemohli,“ posteskl si písecký kouč v rozhovoru pro televizní společnost RTA. „Od začátku byly na hřišti některé situace hodně sporné.

Někdo nás tu chtěl někam dostat a my to bohužel nezvládli,“ dodal.

Čert ví, jak to bylo. Funkcionáři Dynama jakékoli tlaky na rozhodčího odmítají s tím, že juniorka na postup v žádném případě nemyslí a se záchranou by potíže mít neměla. Divoké spekulace zmiňovaly zájmy ze strany možných aspirantů na postup, i to se ale v současné fázi soutěže zdá být trošku přitažené za vlasy.

A sporné okamžiky zápasu?

Prvním bylo vyloučení Červenky, jemuž ukázal sudí Janoch červenou kartu na pokyn svého asistenta Grimma, jemuž Červenka cosi řekl.

Druhým byla penalta, z níž mladíci Dynama přidali druhý gól. Dobalův blafák brankář Hrdina zneškodnil jednoznačným podražením, takže nic jiného než penaltu sudí pískat ani nemohl.

Třetím diskutabilním okamžikem byl trestný kop Dynama z ideální pozice pár metrů za vápnem. Proti střílejícímu hráči se vybíhá o něco dřív běžně a sudí to i běžně nechávají. Tentokráte to rozhodčí odpískal a nechal trestný kop opakovat. To vzhledem k tomu, že už předchozí verdikty hráče Písku nazlobily, přililo pochopitelně olej do ohně. „My chtěli hrát fotbal, ale nebylo nám to umožněno,“ říkal záložník Michal Mašát do televizní kamery.

Kdo hrál fotbal, jistě dokáže písecké hráče pochopit. Rozhodčí jim opravdu na Složišti nakloněni nebyli a je hodně těžké se pocitu určité bezmoci zbavit. Nicméně je otázkou, zda se fotbalisté třetiligového lídra přece jen neměli spíš než na sudí soustředit na vlastní hru. Na Složišti totiž po fotbalové stránce zůstali své pověsti dost dlužni.

To domácí mladíci se věnovali hlavně fotbalu a vyhráli naprosto zaslouženě. Dali tři krásné góly, Koutný sám před bránou mířil jen do gólmana a Nitrianský výstavní pumelicí trefil břevno. A na rohy juniorka vyhrála 8:0… „Nevím, na koho se Písečtí zlobí. Vždyť za celý zápas nevystřelili na bránu,“ vrtěl hlavou trenér Jiří Lerch. „Na druhou stranu naše kluky musím pochválit za bojovnost a přístup k utkání. Byl to těžký zápas, ale zvládli jsme ho v perfektním stylu a k tomu dali i tři zcela regulérní branky,“ netajil se svou spokojeností trenér juniorky.

Rakovan: bylo to hodně vyhecované derby

Michal Rakovan přispěl k výhře béčka Dynama v třetiligovém derby s Pískem dvěma góly.

Vyhráli jste nad lídrem třetí ligy 3:0, takže asi spokojenost?

Určitě jsme spokojeni, vyhráli jsme, myslím si, zaslouženě. Písek se před půlí oslabil, podle mne zbytečně, červenou kartou. Pak už hráčům Písku možná docházely síly, my je přehráli a dali tři góly.

Čím si vysvětlujete tu nervozitu a velké emoce, které na hřišti i v hledišti panovaly?

Bylo to derby a bylo to hodně vyhecované. Některé momenty byly opravdu na hraně, ale tak už to v derby bývá. Bylo hodně lidí, vyhecovaná atmosféra, emoce. My ale vyhráli, a to je super výsledek.

Hosté cítili křivdu, co vy na to?

Výkon rozhodčích bych nechtěl komentovat. My jsme na hřišti od toho, abychom hráli fotbal. A ne od toho, abychom komentovali výkon rozhodčího.

Vy jste dal dva góly, větší radost ale asi máte z toho druhého…

Jistě, gól z penalty, ten se má dávat. Jinak ta penalta byla jasná, Dobi si dal míč za obranu a gólman ho srazil. Penalta se nedá chytit, jen špatně kopnout. Já ji naštěstí špatně nekopl. Při tom druhém gólu jsem viděl gólmana, že je venku, tak jsem to zkusil přes něj a padlo to tam.

Doma jste ještě v této sezoně neztratili ani bod. To vás jistě těší?

Pochopitelně, že jsme rádi, že před těmi lidmi, kteří se na nás chodí dívat, vyhráváme.

Vám se letos v béčku daří, trenér Lerch na vás pěje chválu, na větší šanci v lize ale stále čekáte…

Určitě bych byl rád, kdybych tu šanci dostal, ale stále ještě jsem mladý hráč a nemohu nějak spěchat. Je to jedině věc trenéra. Ale béčko je hodně sledované, trenér áčka se sem chodí dívat. Všichni, co chodíme z áčka pomáhat béčku, máme šanci do ligy nakouknout.

Třeba už teď v neděli v Ústí?

Třeba. Hlavně ale, aby se tam vyhrálo. Je to hodně důležitý zápas