„Myslím, že máme na to, abychom tady Ústí porazili," říká obránce Jiří Funda.

O víkendu jste v Sokolově uhráli bod, ale mohli jste mít všechny tři. Byli jste v té devadesáté minutě, kdy domácí vyrovnali, hodně naštvaní?
Naštvaní? Asi taky, spíš jsme ale byli smutní a zklamaní. V poslední minutě dostat na 1:1, a tím ztratit dva body, je velká škoda.

Před zápasem byste ale možná bod ze Sokolova brali, ne?
Asi ano, i když my tam chtěli body všechny tři. Tím spíš, když jsme i po nepříliš dobrém výkonu v první půli vedli 1:0. Po přestávce jsme se výrazně zlepšili a už to byl z naší strany dobrý výkon. Proto jsme na konci byli tak zklamaní. Na druhou stranu i ten bod může mít svou cenu. Bod z venku se počítá.

Zmínil jste vaše zlepšení ve druhé půli, v jejímž závěru jste navíc dvakrát nastřelili břevno. Jednou dokonce i vy.
Jedno břevno jsem dal já, jedno Ríša Kalod, ten po hezké akci s Peťou Benátem. V závěru to vzal Ríša na sebe, bohužel z toho bylo jen břevno. Což je škoda, kdybychom dali na 2:0, bylo by po zápase.

A co to vaše břevno?
Já si vedl balon a zdálky jsem vypálil. Docela mi to sedlo a je škoda, že mi to tam nespadlo.

Co říkáte tabulce, kde sice třeba Baník či Opava za vámi mají o zápas méně, nic to ale nemění na tom, že po pátém kole jste v čele druhé ligy. Hodně si to vychutnáváte?
Samozřejmě. Jsme první, to je hodně hezký pohled. Doufám, že to dlouho vydrží, i když Baník je silný a asi nás bude chtít co nejdřív sesadit. Ale zatím je to rozhodně hezčí pohled, než tomu bylo v minulé sezoně…

Určitě i atmosféra v kabině tudíž je na dobré úrovni?
Určitě, v kabině je to naprosto v pohodě. Myslím si, že máme dobrou partu a že nám to klape.

Taky vám vzadu to zatím klape, ne? Loni jste dostávali spoustu gólů, ještě i v letní přípravě jste pár nadílek měli. Teď jste dostali první gól až v pátém kole, navíc v 90. minutě…

Daří se nám a jsme tomu rádi. Taky máme asi i trošku štěstí, i to ale k tomu patří. Hlavně ale hrají dobře Novas se Šurym (Pavel Novák s Ondřejem Šourkem – pozn. aut.), kteří spolu udělali výbornou stoperskou dvojici a dělají super práci.

V pátek večer hrajete na domácím hřišti s Ústím, které šlo do sezony s velkými ambicemi a před rokem ze Střeleckého ostrova vezlo tři body. Věříte si i na něj?
Půjdeme i do tohoto zápasu s jednoznačným cílem vyhrát. Budeme se připravovat stejně pečlivě jako na každé jiné utkání a myslím, že máme na to, abychom tady Ústí porazili.

Spoléháte na diváky? Loni jste právě doma poztráceli hodně bodů a své fanoušky tím zklamali, minule proti Vítkovicím jste si diváky ale získali. Z ochozů znělo „Dynamo, Dynamo!", to už tady dlouho nebylo…
Bylo to super a uděláme maximum, abychom i tentokráte uspěli. Z našeho stadionu musíme udělat nedobytnou tvrz a doma prostě vyhrávat!

Dynamo doma v pátek, Táborsko v sobotu

Oba jihočeští účastníci fotbalové II. ligy se na sklonku týdne představí na domácích hřištích: Dynamo s Ústím na Střeleckém ostrově už v pátek večer od 18 hodin, Táborsko na Soukeníku s Frýdkem-Místkem v sobotu v 17.00.