V semifinále v „juniorské" sestavě totiž s Vlašimí uhráli jen remízu 0:0 a na penalty poté neuspěli. Nicméně Vlašim postoupila zaslouženě, mladíci Dynama čisté konto uhájili jen díky výborně chytajícímu Hajduškovi, jenž hlavně v závěru čaroval: šest minut před koncem zneškodnil střelu Nečase z bezprostřední blízkosti a v nastaveném čase, kdy Nečas od půlky hřiště běžel sám na bránu a Hajduška už i obešel, ten mu skvělým zákrokem ale stihl míč z nohy ještě doslova ukradnout…

Trenér František Cipro ale odmítá, že by se svým asistentem Davidem Horejšem proti Vlašimi poslali tým jen z mladíků záměrně. „Bylo nás tu sedmnáct hráčů, tak jsme to museli nějak rozdělit," krčil rameny. „Navíc se hned v úvodu znovu zranil Chmelo a šel ze hry. To je problém," vraštil čelo Cipro a dodal, že ke Kalodovi a Peškovi, kteří ještě nebyli zcela v pořádku, přibyl s drobnějším zraněním i Řezáč. „Má nějaké potíže s třísly, které si způsobil při středeční přípravě s Brnem," upřesnil trenér Dynama. „Doufám ale, že by v pondělí už se mohli všichni tři zapojit. I Kalod že by mohl jít do zápasové zátěže, na tréninku vypadá hodně dobře," podtrhl Cipro. „A možná, že by ještě někdo mohl přijít," dodal.

S tím, že první zápas turnaje se jeho týmu nepovedl, však Cipro souhlasil. „Bylo to z naší strany hodně špatné. I když jsme gól nedostali, dobře jsme nehráli. Gól jsme ani dát nemohli, vždyť jsme žádnou šanci neměli," uznal objektivně.

Zato ve druhém zápase černobílí Znojmo od začátku přehrávali a finálovou prohru 0:1 z minulého víkendu ze Žirovnice mu oplatili i s úroky! „Ta druhá sestava byla bezesporu silnější," konstatoval zkušený trenér a stejně jako proti Brnu vyzdvihl ve středu hřiště zkušené duo Šimák – Benát. „Oba udrží balon a umí dát i finální přihrávku. Díky tomu byl přechod do útoku oproti zápasu s Vlašimí úplně jiný. I Jurdík, nejen že dává góly, taky je hodně fotbalový. Přeceňovat to ale nebudu," držel se kouč Dynama i po hladké výhře 4:0 při zemi. „Žádné závěry z toho zápasu nedělám. Z toho prvního ano, z toho druhého ale ne."

Nicméně i Cipra čtyři ukázkové góly potěšily. „Byly hezké a mohlo jich být i víc," zmínil třeba Wermkeho únik podél pravé lajny a jeho ideální centr na nabíhajícího Linharta, jenž hlavou i pohotově vypálil, trefil však přímo gólmana. „Podobných pěkných akcí tam bylo víc," ocenil kouč.

„Hlavně mě ale potěšilo a já to považuji za největší pozitivum, že byť naši soupeři nějaké šance měli, že jsme spolu se středečním zápasem proti Brnu už třetí utkání v řadě odehráli s nulou. Právě hodně inkasovaných gólů bylo na jaře naším problémem a zdá se, že v tom je oproti minulé sezoně největší posun," vyzdvihl.

Šimákův příchod by rádi v pondělí dotáhli

Všechny čtyři góly Dynama v duelu se Znojmem byly hezké (Jurdíka na 0:1 ideálně uvolnil Wermke a hlavičce Jurdíka na 0:3 předcházela parádní spolupráce se Šimákem a Linhartem), největší potlesk však sklidily dvě trefy z voleje od Benáta – skóre uzavřel po brejku Dvořáka a jeho přetaženém centru, na 0:2 předtím zvyšoval po učebnicovém Šimákově centru.

A právě příchod Jana Šimáka ještě v Počátkách ladili představitelé Táborska a Dynama. „Dá se říci, že jsme došli ke shodě," ocenil jednání generální manažer Dynama Martin Vozábal, jenž pevně věří, že v pondělí by kontrakt mohl být dojednán definitivně.

Silnější sestava Táborska přejela Znojmo

Fotbalisté Táborska v 61. ročníku Křišťálového poháru v Počátkách sahali po cenné trofeji, ve finále jim ale triumf proklouzl mezi prsty.

Semifinále se Znojmem rozehrálo Táborsko spíš s hráči, kteří v lize tak často nehráli a soupeř toho využil k dvougólovém náskoku. Po zásluze, za celý poločas Táborsko vlastně nemělo gólovou šanci.

Trenér Petr Frňka nicméně své svěřence nezatracoval: „Pro ty kluky to bylo složité. Jsou to hráči, kteří tu jsou noví, nebo jsou ze širšího kádru. Pro ty mladé kluky, jako jsou Froněk či Rabiňák po zranění, anebo Šindelář, co tu je z Příbrami na hostování, to je dobrá zkouška, dobrý test. Je jasné, že zkušení hráči Strnad či Kočka chvílemi s nimi trošku trpí. Bez těchto konfrontací se ale ti mladí neposunou," krčil rameny kouč Táborska.

Vysvětlil také brzké střídání Šindeláře: „Má puchýř, bolela ho noha, tak jsme ho sundali. Šel tam Traoré, jenž taky není stoprocentně fit, takže to byla spíš z nouze ctnost…"

Do půle Znojmo kralovalo, jenže po přestávce, kdy do pole trenér Frňka poslal nových deset hráčů ze základu, se obraz hry až neskutečně změnil. Velký zápas odehrál zejména Adnan Džafič, jenž za necelou čtvrthodinu z 0:2 otočil čistým hattrickem na 3:2 a ještě další dvě velké šance neproměnil – po Hovorkově centru v pádu hlavičkoval o chloupek vedle a po ukázkové akci Javorka a Hanzlíka trefil zblízka gólmana. Ale na čtvrtý gól Preslovi právě Džafič ještě nahrál…

„Druhá půle se mi líbila, ta už měla úroveň. Byla to taková rozborka sborka," netajil se trenér Frňka po zápase spokojeností. „Čtyři góly za pětatřicet minut proti takovému soupeři, to je hodně dobré."

Ve finále s Vlašimí se sice po prohrané první půli silnější sestavě Táborska ve druhé části utkání už podobný obrat jako proti Znojmu nepovedl a ani hra týmu už nebyla zdaleka taková, trenér Frňka přesto viděl i klady. „Byl to dobrý zápas, Vlašim plná chuti, běhavá a do půle nás přehrávala. I naší vinou, hodně jsme jí toho povolili a její hráči kromě té branky měli i další dvě tři situace, kdy mohli dát gól. Naštěstí Toma v této fázi potvrdil, že je u nás jedničkou. Po půli jsme byli lepší a myslím, že jsme si měli z toho tlaku vytvořit v šestnáctce více šancí," usoudil. „Řekl bych, že už se na hráčích i podepsala trošku únava," dodal Frňka.

Ten měl na turnaji dva novice: na púlroční hostování z Liberce přišel mladý bek Tomáš Egert a krýt záda Tomovi v bráně má Daniel Bojčuk.

61. ročník Křišťálového poháru v Počátkách

TÁBORSKO – ZNOJMO 4:2 (0:2)

Branky: 33., 40. a 46. (penalta) Džafič, 60. Presl – 25. Okleštěk, 30. Njire

Táborsko: Bojčuk – Kotrba, Navrátil, Egert, Šindelář (27. Traoré) – Turek – Kočí, Froněk, Sladký, Rabiňák – Strnad, 2. půle: Bojčuk – Hovorka, Mráz, Cíferský, Hanzlík – Šiml – Presl, Javorek, Nešický, Ciku – Džafić.

VLAŠIM – DYNAMO 0:0, pk 4:3

Penalty: Hell, Nový, Kučera, Moravec – Funda, Linhart, Hric (nedali Novák a Šlehofer).

Dynamo: Hajdušek – Dvořák, Hric, Novák, Šlehofer – Vaněk, Kadula, Hála – Wermke, Chmelo (9. Funda) – Linhart.

O 3. místo:

DYNAMO – ZNOJMO 4:0 (1:0)

Branky: 30+2. Jurdík, 45. Benát, 50. Jurdík, 57. Benát

Dynamo: Křížek – Novák, Karafiát, Hric, Vaněk (43. Šlehofer) – Lima – Wermke (50. Dvořák), Benát, Šimák, Funda (31. Lin- hart) – Jurdík.

Finále

VLAŠIM – TÁBORSKO 1:0 (1:0)

Branka: 3. Janda.

Táborsko: Toma – Kotrba, Navrátil, Egert, J. Rabiňák – Turek – Kočí, Froněk, Traoré, Sladký – Strnad, 2. poločas: Toma – Hovorka, Mráz, Cíferský, Hanzlík – Šiml – Presl, Javorek, Nešický, Ciku – Džafić.