Hosté měli od začátku více ze hry a defenzíva Dynama měla plné ruce práce. Naštěstí její šéf Tomáš Hunal hrál s tradiční jistotou a byl jako vždy oporou týmu.

Řekl bych, že ačkoli jste hráli doma, možná jste si oddechli, že máte aspoň ten bod…

Já už to říkal hned po zápase – za ten bod ne, že můžeme, ale musíme být rádi.

Čím si vysvětlujete, že se mužstvo tentokráte nedokázalo vůbec dostat do hry?

Nevím, nechápu to. Jestli to byla nějaká nervozita, nevím. Nerad bych se na to vymlouval, protože hrajeme, dá se to tak, říct, ve spodku tabulky, tak na nějakou nervozitu nemůžeme koukat. Musíme se na ten tlak připravit a v zápase s tím pak vyrovnat rozhodně líp, než jsme s tím vyrovnávali v tomhle zápase.

Nejen fotbalová moudrost říká, že když se nedaří, je třeba tím víc bojovat. Zkusit to zlomit vůlí.

Víte, jak to je, když to nejde, tak s tím nic nenaděláte. Když pak navíc ještě dostanete gól na 0:1, nohy ztěžknou ještě víc. A my je teď měli těžké už takhle dost. Pak už se člověku honí v hlavě úplně jiné myšlenky. Díky tomu, že to Ruda trefil, můžeme nakonec být i s tím bodem spokojeni.

Něco vychytal i Kučera, ne?

Od toho tam je, aby něco chytil…

Jako vy jste od toho, abyste něco ubránili, ne?

Přesně tak. Každý máme svoji úlohu.

Směrem dopředu jste se moc neprosadili, ale Liberec vás přehrával hodně i ve středu hřiště.

Říkáte to, takže jste to asi tak viděli z tribuny. Já to nechci hned po zápase nějak víc hodnotit. Liberec ale měl víc ze hry, tak nás někde musel přehrát. Prohrávat souboje ve středu hřiště bychom ale neměli, musíme si na to však sednout a vyříkat si to. Jak říkám, teď bych to nechtěl hodnotit. Na to je moc brzy po zápase.

I ve vzduchu měli hosté vrch?

Asi jsou lehčí. Anebo možná i naopak, třeba s Honzou Nezmarem se strašně těžko chodí do soubojů. Má ohromnou sílu, je i hodně tvrdý a odolný. Ne, že bych se na to vymlouval, ale s ním je prostě líp jít do těla. Kdyby se ho člověk snažil přehlavičkovávat, bude víc faulů, než vyhraných soubojů.

Za co jste úplně na konci dostal žlutou kartu?

Poněkud důrazněji jsem něco paní rozhodčí vytýkal. Asi jsem si ji zasloužil.

Reklamoval jste nějaký faul?

To ne, spíš ty situace, kdy tam dva hráči leželi, by se měly pískat dřív. Nikdy nevíte, co jim může být. Na druhou stranu je pravda, že paní rozhodčí to nemusela v první chvíli ani vidět. Ale blížil se konec zápasu, byly emoce, tak holt člověk ulítne…