Zápasy se v Českých Budějovicích odehrají 13. a 17. října od 18:00. "Vstupenky je možné zakupovat na webu www.ticketportal.cz - na zápas s Walesem na zápas s Dánskem v cenových kategoriích 250 a 150 korun," vzkazuje nejen do Jihočeského kraje Martin Gregor, který má v roli tiskového mluvčího "Lvíčata" na starosti.

Mladí reprezentanti budou v důležitém dvojzápase usilovat o první bodový zisk v kvalifikaci poté, co v září podlehli v úvodním kvalifikačním utkání na půdě Islandu 1:2. Nyní se svěřenci trenéra Jana Suchopárka poprvé představí v domácím prostředí v Českých Budějovicích, kde v minulé kvalifikaci odehráli čtyři kvalifikační zápasy a loni v září zde také po barážovém duelu s Islandem oslavili postup na mistrovství Evropy. Češi tak na Střeleckém ostrově budou znovu spoléhat na podporu fanoušků a zaplněný stadion českobudějovického Dynama.

Zaměstnanecká Liga Deníku v Putimi
Martin Mošovský. Házenkářská hvězda Zaměstnanecké ligy Deníku

Vozíčkáři mohou (zdarma) rezervovat vstupenky na e-mailové adrese vstupenky@fotbal.cz. „Lvíčata“ v základní skupině mají kromě Islandu, Walesu a Dánska za soupeře ještě Litvu. Na šampionát postoupí přímo vítězové devíti kvalifikačních skupin a tři nejlepší týmy z druhých míst. Dalších šest mužstev z druhých pozic zamíří do baráže, v níž se utkají standardním vyřazovacím způsobem o poslední tři volné pozice.

Česká reprezentace v kvalifikaci usiluje o třetí postup na ME za sebou.