Na lavičce týnské Olympie prožil úspěšnou premiéru nový trenér Jaroslav Vondrášek. „Když Petr Novotný odešel do Rakouska, museli jsme se poohlédnout po novém trenérovi,"  vysvětluje změnu u kormidla místopředseda klubu Zdeněk Hrdina.

Čtyřdvorští fotbalisté v I.A třídě vítali jaro bez své ústřední opory – Ondřeje Marhouna. „Jako kdyby Barcelona přišla o Messiho," přirovnává trenér Robert Čepička, jenž považuje záložníka za klíčového člena svého týmu. „Zranil se v Bavorovicích při prvním utkání béčka s Temelínem. Čeká ho operace, po zbytek jara je mimo hru."

Překvapení na úkor Slavie se zrodilo zkraje jara u Malého jezu, odkud si vezlo body zachraňující se Větřní.
Šlágrem příštího kola bude duel mezi druhým Ševětínem a vedoucí Dobrou Vodou.

TÝN – CHÝNOV 2:1. Jaroslav Vondrášek, nový trenér Týna: „Vydřené vítězství. Byli jsme silně nekompletní, tak jsem rád za bojovnost a vůli vyhrát. Vedli jsme krásnou brankou z trestného kopu a předváděli jsme poměrně líbivou, útočnou hru. Zaslouženě jsme vyhráli. Klaním se soupeři, který byl houževnatý; asi to myslí se záchranou vážně, protože kladl statečný odpor. Premiéru měl dorostenec Radim Ille a zvládl ji na výbornou."

J. HRADEC B – ČT. DVORY 1:3. Robert Čepička, trenér Čtyř Dvorů: „Výsledkově pro nás první jarní kolo dopadlo dobře, ve hře je třeba ještě spousta věcí doladit. Narazili jsme na mladý, ale velice kvalitní manšaft. Z penalty jsme šli do vedení, pak soupeř převzal iniciativu a vyústěním byl vlastní gól, který jsme si dali ve 45. minutě. Ve druhém poločase to bylo obráceně: Hradec byl lepší, ale povedlo se nám střídání a noví hráči zařídili gól na 2:1. Třetí gól padl v 90. min., kdy domácí hru hodně otevřeli."

SLAVIA ČB – VĚTŘNÍ 0:3. Karel Kladenský, trenér Slavie: „Do jara jsme vstoupili špatně, selhala i jinak kvalitní defenzivní činnost a neprosadili jsme se ani v útoku. Je třeba sportovně uznat, že Větřní bylo velmi dobře připraveno, hrálo organizovaně a ve svém středu mělo Weinharda, který prakticky sám rozhodl zápas prvními dvěma góly.  Chtěli jsme korigovat, ale z brejku jsme inkasovali potřetí. Výhra hostů je zasloužená, byli lepší."

Derby v Suchém Vrbném

LOKO ČB – BAVOROVICE 1:0 (1:0), Pavel Hanel, trenér Loko: „Bylo vidět, že to je první jarní kolo. Na obou stranách vázla kombinace a spíše se bojovalo uprostřed hřiště,  šancí moc nebylo. První gólovou šanci jsme měli, když bavorovický brankář podskočil míč. Na konci poločasu jsme proměnili penaltu po faulu na útočníka, který byl stržen brankářem, když zakončoval do prázdné brány. Ve druhé půli jsme neproměnili jednu velkou šanci: David Kocar hlavou netrefil prázdnou bránu. S body jsem spokojen, ve hře je co zlepšovat."

Karel Franěk, trenér Bavorovic: „Kombinace vázla, derby nebylo moc pohledné, mužstva se sehrávala. Z trestného kopu jsme trefili tyč a Babka při dorážce břevno. Udeřilo na druhé straně: Domácí útočník vnikl do šestnáctky, údajně brnkl o gólmana a rozhodčí pískl penaltu, která rozhodla zápas. Srovnat mohl Kováčik, jenž kvalitně zpracoval balon a vystřelil těsně vedle tyče… Ve druhé půli polovysoký centr neusměrnil mladý Kučera. Měli jsme na remízu, ale když nedáme branku, je velká pravděpodobnost, že odejdeme s prázdnou, protože alespoň jednou vždycky inkasujeme."


Všechny ohlasy najdete ve středečním vydání ČB deníku.