Za příklad dal duel Borovany – Olešnice, kdy vážné zranění jednoho z hráčů mělo za důsledek pro viníka sedmiměsíční distanc. „Potrestaný hráč se odvolal, my ale trest potvrdili, a viník neuspěl ani s podnětem na přezkoumání u ČMFS. Každý hráč totiž musí při fotbale mít na mysli i příslušný paragraf občanského zákoníku, který každého zavazuje k tomu, aby si počínal tak, aby nedocházelo ke škodám ani k újmě na zdraví jiných osob. Chtěl bych tudíž upozornit, že hrubé fauly mohou řešit nejen fotbalové orgány. Nelze vyloučit, že se postižený hráč obrátí na soudy, u nichž se bude domáhat náhrady škody, která mu v zaměstnání vznikla,“ upozornil šéf krajské ORK a doplnil, že vyloučit nelze ani trestní stíhání viníka.


Kam v kraji na fotbal?


Byť v I. lize si fotbalisté Dynama zápas v Plzni předehrávali už včera, fotbalový víkend v kraji nabízí několik atraktivních klání.

Ve II. lize S. Ústí na Soukeníku přivítá jednoho z aspirantů na postup, kterým jistě tým Zlína je: začátek utkání je dnes v 15 hodin.

Ve III. lize Písek dnes ráno od 10.15 v duelu s Libercem B bude chtít potvrdit tři body ze Slavie.

V divizi se hrají v neděli v kraji dvě utkání: Třeboň hostí v 10.30 Příbram a S. Ústí B se utká v derby s Táborem (15 ).

Už v pátek se dorostenci Dynama v dalším kole I. ligy dorostu střetnou na Hluboké s Teplicemi (začátek zápasu je ve 12 hodin).

Další sobotní fotbal


KRAJSKÝ PŘEBOR: Týn – Čížová, Veselí – Chýnov, Čkyně – J. Hradec, Roudné – Prachatice (vše 15), Písek B – Č. Krumlov (12.45).

DIVIZE DOROSTU: SKP ČB – ZČE Plzeň (10 Hluboká), Strakonice – Benešov (10 ČZ).

DIVIZE ŽÁCI: Prachatice – Sedlčany (11.30), Tá bor – Motorlet (10 Kvapil.).


Neděle


KRAJSKÝ PŘEBOR: Dražice – Kaplice, Hluboká – Milevsko, Lažiště – Jankov (vše 15).

DIVIZE DOROSTU: Dynamo ČB B – Roudné (11 Složiště), S. Ústí – Č. Krumlov (9), Prachatice – Vlašim (11.30).

DIVIZE ŽÁCI: J. Hradec – Dyn. B (10 Vajgar).