Do Dynama přišel tak trošku náhodou. „Měl jsem jít do Admiry Vídeň a jen čekal, jak se kluby domluví. Jenže pak mi manažer sdělil, že Budějovice hledají do juniorky defenzivního hráče a že právě mají kemp v Brně,“ líčil slovenský mladík, jenž si tehdy proti béčku Brna za juniorku Dynama zahrál. „Vyhráli jsme 3:2 a pan Kotrba, jenž na tom zápase byl, mě oslovil,“ zavzpomínal.

Pokud se nemýlím, klukovský sen jste si splnil už před dvěma roky, kdy jste do ligy na chvíli nakoukl. Od té doby jste na další šanci v lize čekal?

V Plzni jsem šel na poslední dvě minuty a taky před těmi dvěma roky proti Baníku to bylo jen na chvilku. Až teď poprvé jsem hrál od začátku.

A vydržel jste na hřišti až do konce…

Za to, že jsem konečně dostal víc prostoru, jsem hrozně moc rád. Dokonce jsme i vyhráli, takže o to větší radost.

Do základní sestavy vám zřejmě pomohlo i to, že proti Olomouci už tak říkajíc o nic nešlo.

Jistě, už před týdnem v Brně se uhrál ten podstatný bod a liga byla zachráněna, takže trenér chtěl dát šanci i nám mladším, abychom se ukázali. Jsem rád, že tu šanci dal i mně a že to dopadlo, jak to dopadlo.

V první půli se vám mimo jiné povedly i dva dlouhé pasy dopředu, po kterých se Ondrášek i Hudson dostali do slibných příležitostí.

Trenér nás nabádal, abychom hráli jednoduše, protože nějaká komplikovaná mezihra proti Olomouci zřejmě neměla smysl. Její hráči dobře napadají, jsou rychlí a technicky vyspělí. Proto jsme to zkoušeli hrát na útočníky do běhu. Ty dva balony se mi opravdu povedly a je škoda, že jsme z toho nedali gól. Hudsonovi tam chyběl možná jen krok a stejně tak i Ondrášovi. Ale nakonec jsme stejně vyhráli, a to je hlavní.

Porazili jste čtvrté mužstvo ligy a finalistu Českého poháru, to je hodně cenný skalp!

To určitě je, hodně si toho vážíme. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Byť je možné, že někteří hráči Olomouce se přece jen v duchu soustředili na středeční pohár. Nic nám ale tady Olomouc neulehčila.

Myslíte, že vám naskočit do ligy pomohly výkony v juniorce?

Samozřejmě. Trenér mi taky kladl na srdce, abych stejně jako v béčku navázal na tu svou bojovnost a schopnost vybojovat balon. Že mám hrát jednoduše a tvořit mám nechat Rudu Otepku. Myslím, že to fungovalo.

Když je řeč o béčku, to dokázalo porazit 3:1 suverénní Bohemians Praha. Byl jste se podívat?

Měli jsme předzápasový trénink, takže jsem stihl jen první půli, kdy byla Bohemka malinko fotbalovější, ale jak jsem slyšel, pak je kluci uběhali a Čirkin hattrickem zápas otočil. Určitě je to hodně cenné vítězství a jsem moc rád, že to kluci tak zvládli.

Navíc tři dny předtím jste vyhráli i derby v Písku.

To taky bylo super a těší mě, že jsem i já byl u toho. Byť jen na pár minut, neboť jsem měl jít proti Olomouci od začátku. Na chvíli jsem se v Písku ale na hřiště dostal a dokonce stihl být u dvou gólů.

Věříte, že byste mohl v lize dostat šanci i v sobotu v Liberci?

Doufám, že ano. Celý týden budu makat naplno, abych tu důvěru zase dostal. Je to na trenérovi. Já se snažil s Olomoucí odmakat celý zápas a ukázat se co nejlíp. Byl to můj první zápas v lize od začátku, nervozita tam možná byla, ale tak špatné to snad nebylo. Jak říkám, na tréninku se maximálně budu snažit dokázat, že do týmu patřím.