Vedle nádherného putimského Podkostelního rybníku je fotbalový areál. Poetický rybník má nepravidelný podlouhlý tvar s hrází orientovanou z východu na západ. Napájen je jednak potokem z rybníka Hanzlíček, dále potokem pramenícím východně pod kopcem U Boubelíkovce a dále potokem přitékajícím ze stavidla bezejmenného rybníka na severu. Voda odtéká na jih stavidlem a přepadem do Blanice. Kapři v parném odpoledni vyskakovali, jako by se chtěli na vlastní oči přesvědčit, jakou fotbalovou kvalitu si hráči z píseckého okresu přivezli.

Místní hrají okresní soutěž, pamatují i dobu, kdy kopali v krajské soutěži. Teď hostili Zaměstnaneckou Ligu Deníku.

Na trávníku se proháněli výborní fotbalisté. „Ze základního kola postupuje vítěz do krajského, dál je celostátní kolo, ze kterého už vzejde nejlepší tým. Ten pak pojede na vybraný zápas evropské ligy,“ popisuje za pořadatele Adéla Převorová.

Viscofan na Zaměstnanecké lize Deníku
Zaměstnanecká liga Deníku. Kapitána Bláhu a Viscofan CZ s.r.o. láká Dortmund

Fotbalisté se v předchozích třech ročnících podívali třeba do Itálie, nebo navštívili španělskou elitní fotbalovou soutěž, teď vítěz (VŠTE ČB) uvažuje o Anglii. Kdo vyhraje 4. ročník?V Putimi se rozhodovalo o vítězi základního kola, krajské přijde na řadu na jařeFotbalisté se v Putimi pěkně ohřáli. Počasí trhalo teplotní rekordy.

Organizátoři z Deníku a pořadatelské agentury rozdělili týmy do dvou skupin. Jedna měla čtyři členy, druhá tři. Jako první na pivo mohli vyrazit ti, kteří ve čtyřčlenné skupině skončili poslední. Třetí týmy ve skupinách hrály o 5. místo. První dva se střely křížem v semifinále.

Václav Hančur z Schneider Electric uvedl: "Hřiště je tu nádherné, my ho známe, připravujeme se tu, když létáme na turnaj firmy Schneider do Francie. Je ale hrozné vedro, klukům nezávidím, musí se kousnout,“ popisoval podmínky. Teplota na hrázi rybníka – přímo na hřišti, přesahovala 30 stupňů Celsia.

O postupujících do semifinále rozhodovaly maličkosti. Poslední góly. „Hodně jsme chtěli do semifinále,“ vyprávěl házenkář Martin Mošovský, který skvělým ofenzivním výkonem pomohl otočit poslední zápas ve skupině. S.N.O.P. vyhrál 3:2 nad BaK Production a postoupil mezi čtyři poslední.

Velmi vydařený turnaj v Putimi vyhrál tým z firmy Casta Písek.

FAKTA, Místo: Putim. Účastníci: Pivovary Lobkowicz, Jitex Comfort, S.N.O.P. CZ,, Casta, Sage Automotive, BaK Production, Schneider Electric.
Skupina A: BaK Production - Pivovary Lobkowicz 2:4, S.N.O.P. CZ - Jitex Comfort 6:4, BaK Production - Jitex Comfort 4:6, Pivovary Lobkowicz - S.N.O.P. CZ 3:2, Pivovary Lobkowicz - Jitex Comfort 5:6, BaK Production - S.N.O.P. CZ 2:3.
Skupina B: Schneider Electric – Casta 4:1, Casta - Sage Automotive 2:1, Sage Automotive - Schneider Electric 1:4.
O 5. místo: Jitex Comfort – Sage Automotive 3:2.
Semifinále: S.N.O.P. CZ – Casta 0:5, Schneider Electric – Pivovary Lobkowicz 5:2.
O 3. místo: S.N.O.P CZ – Pivovary Lobkowicz 6:2.
Finále: Schneider Electric – Casta 4:5

Pořadí: 1. Casta, 2. Schneider Electric, 3. S.N.O.P CZ, 4. Pivovary Lobkowicz, 5. Jitex Comfort, 6. Sage Automotiv, 7. BaK Production.