Na Střeleckém ostrově však žádná panika nevypukla. „Výsledek je jednoznačný a nutno říct, že jsme opravdu v nějaké pohodě nebyli, protože ještě v sobotu jsme bez ohledu na to, jak silný celek nás druhý den čekal, dost potrénovali," řekl Deníku po návratu z Rakouska sportovní manažer Dynama Martin Vozábal, jedním dechem ale dodal, že na to se vymlouvat nechce. „Byli jsme takoví línější, pomalejší, všude jsme byli pozdě, chyběl důraz i šmrnc," uznal.

Hosty z jihu Čech rozmrzely sporné verdikty rozhodčího. „Penaltu, z níž jsme dostali první gól, nemá vůbec cenu komentovat. To nás hodně naštvalo, ještě jsme to ale rozdýchali. Jenže po půli jsme druhý gól dostali snad z pětimetrového ofsajdu, a to na úrovni naší střídačky, takže jsme tu situaci měli jako na talíři. Zápas potom téměř ztratil smysl, deset minut se to hádalo a sudí nám místo vysvětlení vyhodil Luboše Urbana v přáteláku na tribunu," vrtěl hlavou Martin Vozábal.

Nic to ale dle něj nemění na tom, že Rakušané vyhráli zaslouženě. „A že my ani ve druhém zápase nedali gól," mračil se Vozábal. „Něco nám ale oba ty zápasy ukázaly, kdo jo, kdo ne," podrhl. „A taky došlo na má slova," připomněl svou prognózu, že by úvodní zápasy v přípravě na Spartě i v Rakousku mohly hráče Dynama po vítězném tažení druhou ligou vrátit zase do reality. „Pro kluky by oba tyto zápasy měly být poučením," zdůraznil.

Proti Mödlingu chyběli Dynamu tři hráči ze základní sestavy – Lengyel, Machovec a Klesa. „A navíc v útoku nebyl Kalod, jenž musel hrát stopera. Zranění nás teď trápí," kabonil se Vozábal.

Prvně si po svém příchodu z Plzně na roční hostování zahrál Jakub Hora. „Zahrál tak, jak ho známe. Myslím, že nám v lize pomůže," věří Vozábal.

Zato návrat Deliho ze Sparty se dobře nejeví. „V této době trénuje individuálně a my se Spartou jednali, jenže první na řadě je Slavia, a ta prý Delimu nabídla takové podmínky, jimž nemůžeme konkurovat. Nicméně čekáme v závětří, a kdyby k dohodě se Slavií nedošlo, hned do toho vstoupíme," ubezpečil Vozábal.

Celý zápas v Greinu odchytal Fryšták. „Chtěli jsme ho co nejvíc vidět," vysvětlil Vozábal a potvrdil, že 25letý brankář, jenž přišel do Dynama na zkoušku ze Slovácka a na jihu Čech úspěšně působil i v Táborsku, by v Dynamu pravděpodobně měl zůstat.

Ve středu hraje Dynamo přípravu se Sencem (II. slovenská liga, mj. Hílek, který svého času úspěšně působil i v Dynamu). „Chceme hrát na vítězství, aby si kluci ten pocit taky užili, jenže máme teď velice náročný kondiční týden," podotkl Vozábal a upřesnil, že oba dny před zápasem jsou vždy dva tréninky. „Mezitím navíc taky testy v Praze. A i ve středu po zápase se Sencem, který je na Složišti od 11 hodin, je taky trénink," uzavřel Vozábal.