V letošním ročníku Školského poháru (Coca-Cola Cupu) se probojoval do česko-slovenského Superfinále ve Vyškově, kde obsadil celkové 4. místo.

České stříbro si v Týně považují. „Je to pro nás jako kdybychom vyhráli," nechal se slyšet trenér týmu, učitel tělocviku Karel Vágner.

Děvčata už věděla, co je v poháru čeká, a měla ambice postoupit mezi nejlepší. „Loni jsme vypadly těsně před finále jen vinou horšího skóre, takže tentokrát jsme už vážně všechny moc chtěly do toho finále postoupit! Myslím, že to je zasloužený výsledek," hodnotila vystoupení ZŠ Malá Strana její největší fotbalová hvězda Tereza Bočková.

A protože se Týnu navíc dařilo, ve hře o vítězství v Coca-Cola Cupu se držel až do konce, vysloužil si po roce znovu pozvání od hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly. Ten v kavárně Lanna objednal pro dívčí tým a jeho doprovod symbolickou sladkou tečku. „Gratuluji k úspěchu. Už se stalo milou tradicí, že na konci školního roku se přijedete pochlubit se svými sportovními úspěchy. A ty jsou rok od roku lepší," uznale konstatoval jihočeský hejtman.

Na závěrečném turnaji ve Vyškově týnské fotbalistky podlehly Pardubicím 0:2, a nestaly se tak nejlepším českým týmem. Federální Superfinále jim uteklo. „V našem týmu není ani jedna fotbalistka, která by hrála nějakou ligu, akorát já jsem hrála tři roky za Spartu," vysvětlila Bočková pro Deník největší rozdíl mezi oběma finalisty české části turnaje. „Pardubice mají fotbalovou školu. Trénují každý den a mají asi sedm hráček, které hrají žákovskou ligu."

Na závěr turnaje se Týn střetl s účastníkem ze Slovenska, a protože duel skončil bez branek, rozhodly penalty. V nich padl… „Škoda. V poslední minutě dala Markéta Halouzková gól, ale paní rozhodčí jej neuznaly, protože prý padl z ofsajdu. Nemyslím si to," kroutila hlavou kapitánka týmu Tereza Bočková.

Na sporný moment přišla řeč i během setkání s hejtmanem. „Slyšel jsem, že vám neuznali nějaký gól… Normální sprosťárna, že jo? Byl to ofsajd? Nebyl. Podřízli vás, ale to vůbec nevadí, i tak je to velký úspěch, dostat se až do mezinárodního finále," smál se hejtman – a děvčata s ním.