S touto motivací šli fotbalisté Dynama včera do posledního zápasu podzimní části I. ligy, v němž hostili poslední tým tabulky. Byl to typický šestibodový zápas a Jihočeši ho zvládli výborně!

Dynamu vyšel začátek zápasu. Hned po úvodním hvizdu vyhrál Stráský před vápnem hostí vzdušný duel pro Mezlíka, jenž střelou z úhlu prověřil pozornost brankáře Belaně. Už pět minut nato ale svůj velký počáteční tlak Dynamo po sérií tří rohů, které z levé strany výborně zahrával Doležal, korunovalo prvním gólem: po hlavičce Černáka do břevna a dorážce Stráského do tyče otevřel hlavou skóre Leština. „Byl to můj první gól v lize a něco mě tudíž bude stát,“ usmíval se domácí bek.

Pražané pak přidali, nicméně v 10. minutě měli obrovskou šanci Jihočeši, tu však nevyužili. A vzápětí mohli pykat, míč po Zoubkově střele zdálky však naštěstí pro ně skončil jen na tyči Kučerovy svatyně. Nicméně hosté měli v této části utkání více ze hry, lépe kombinovali a zatlačili Jihočechy před jejich trestné území. Dynamo, ač doma, spoléhalo spíš na brejkové situace. Těch sice mělo dost, pohříchu ve finální fázi chyběla přesnost. Až ve 36. min. si zaběhl za obranu hostí Mezlík a po zemi i přesně vypálil, gólman Belaň ale v pádu a nadvakrát jeho střelu kryl.

Závěr poločasu však znovu patřil Pražanům, kteří si před odchodem do šaten vypracovali i čistou příležitost. Kincl přetlačil Leštinu a z úhlu tvrdě vypálil, brankář Kučera stačil míč jen vyrazit k nohám Jeslínka, před nímž rázem zívala odkrytá branka – v hodině dvanácté, kdy střížkovský kanonýr už zdvihal ruce radostí, se mu do střely obětavě vrhl Hunal a tělem jeho pokus zblokoval. „Měl jsem to řešit jinak a míč zaseknout. Mohli jsme vyrovnat a zápas mohl dopadnout úplně jinak,“ litoval nevyužité šance Jeslínek.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji a v 51. min. po spolupráci Mezlíka a Šímy jeden ze svých brejků dotáhli až do slibné příležitosti, tísněný Mezlík ale pálil vedle. Devět minut nato se ale ochozy už radovaly: Doležalův trestný kop Leština hlavou přizvedl a pro nabíhajícího Stráského už bylo hračkou míč u delší tyče zblízka dorazit do prázdné brány – 2:0. Čtyři minuty před koncem střídající Meszároš po skvělém sólu pečetil na 3:0.

„Jsem šťastný za výsledek i výkon, jaký kluci předvedli,“ zářil trenér Jaroslav Šilhavý. „Jsem velice zklamán z toho, že se hráči o výsledek nedokázali víc poprat,“ soptil naopak hostující Jaromír Jindráček.

Č. Budějovice - Bohemians Praha 3:0 (1:0)

Branky: 6. Leština, 60. Stráský, 86. Meszároš

Č. Budějovice: Kučera 2 – Leština 2, Jarabica 3, Hunal 3 (89. Žižka), Krob 3 – Doležal 3, Černák 3, Riegel 4, Šíma 4 – Mezlík 2 (77. Meszároš), Stráský 2 (72. Ondrášek)

Bohemians Praha: Belaň 3 – Macháček 3, Turtenwald 3, Horáček 3, Modeste 3 – Dittrich 4, Zoubek 2 (73. Wakui), Liantsevich 4, Dobeš 4 (66. Androvič), Jeslínek 3 – Kincl 4 (60. Ibe 4)

Rozhodčí: Bílek (3) – Večeřa, Handlíř, ŽK: Hunal, Mezlík – Macháček, Horáček, Ibe. Diváci 2 816.