Diviznícelekměl v pátek sraz a hned druhý den už hrál první turnajový duel na Hluboké proti Bavorovicím! Původně Tomášek plánoval rozdělit kádr na dvě jedenáctky a o poločase kompletně vystřídat. „Ale trochu nám zkřížily plány nemoci, chřipky. Nechali jsme nemocné hráče doma, aby se doléčili. Nechceme je zničit hned první týden,“ podotýká trenér Marcel Tomášek. Vítězný zápas s Bavorovicemi (4:2) ani nechtěl příliš komentovat. „Vždyť to byla naše první příprava,“ připomněl. Favorit otočil skóre čtyřmi góly ve druhém poločase. „Do druhé půle jsme vystřídali šest lidí. V té první nastoupilo šest dorostenců, ve druhé hrála trochu zkušenější sestava.“

V Roudném se objevil exkaplický záložník Záveský, jenž se na podzim během známé kauzy přesunul s dalšími hráči Spartaku do Zlivi, kde hrál I. A třídu. „Ještě má přijít Libor Matoušek, ten je nemocen,“ říká trenér Malše. Zkoušet podle svých slov oba fotbalisty moc nemusí. „Víme, o koho se jedná. Velké testování není třeba, jde o to doladit jednání do konce, aby u nás zůstali,“ tvrdí Tomášek.

Méně známou tváří je mladý Jan Gruber. „Je u nás na zkoušce ze Čtyř Dvorů, kde hrál za dorost a pravidelně dával góly,“ přiblížil hráče roudenský trenér. Ani testování Grubera nic nemění na tom, že divizní nováček nadále stojí o služby střelecky disponovaného útočníka, který doposud nepřišel. „Máme do útoku dva dorostence, plus jednoho bývalého. Je to moc mladé, navíc nejsou vyloženými střelci,“ podotýká Marcel Tomášek a trvá na tom, že do ofenzivy Malše posilu potřebuje. „Určitě, my prostě musíme do útoku posílit, jinak útok zůstane naší největší slabinou!“ varuje lodivod.

Jeho tým se bude v zimní přípravě scházet k tréninku čtyřikrát týdně, nejčastěji v domácím areálu. V nejbližší době fotbalisté budou především nabírat kondici. „Díky osvětlení můžeme trénovat po večerech,“ pochvaluje si Tomášek zázemí v klubu.

Na spinning hráči zamíří do Igy, o víkendu je čekají na umělce soupeři v Hlubocké zimní lize. Kromě nich má Roudné nasmlouvány i týmy těžšího kalibru. „Tuto neděli jedeme hrát do Sezimova Ústí. V přípravě narazíme i na osmnáctku pražské Slavie, s níž se utkáme v Písku, zahrajeme si s Pískem a juniorkou Dynama. Plus turnaj na Hluboké,“ říká Marcel To mášek.

S asistentem Zbyňkem Lerchem budou „trápit“ své hráče celkem devět týdnů. Souhlasí, že udržet nadšení a zapálení pro fotbal po tak dlouhou dobu není jednoduché. „Vždycky je to stejné, zimu nikdo nemá moc rád. Hlavně, aby se nám vyhýbaly zranění a nemoci,“ přeje si kouč.

V dalším duelu Hlubocké zimní ligy čeká na Roudné tým Dřítně. „Jedna parta pojede na Hlubokou, druhá v neděli do Sezimáku,“ avizuje Tomášek, jak rozloží o víkendu síly. „Na Hluboké si zahrají mladí,“ upřesnil trenér.