Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Zdeněk Hrdina doma v Týně řídil temelínský obrat, Stejskalův hattrick

Českobudějovicko - Okresní přebor měl na programu 11. kolo, Nové Hrady ukončily černou sérii bez vítězství.

27.10.2016

Hrající trenér Olešníka B - Temelína Zdeněk Hrdina.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Zatímco fotbalisté Boršova zažehnali překvapení, i když doma s Hrdějovicemi prohrávali už o dvě branky, Hlubočtí padli v Nových Hradech, pro které to byla první výhra v sezoně.

Dvakrát se trefili o víkendu Jan Gruber a Michal Granov. Oba střelce však zastínil Petr Stejskal, jenž v derby hattrickem pomohl béčku Olešníka dobýt stadion týnské Olympie. Rozpolcený místopředseda Olympie Zdeněk Hrdina nastoupil ve druhé půli v dresu soupeře jako hrající kouč a radoval se z výhry 4:2.

Nové Hrady – Hluboká B 3:1 (0:1) – Zápas se nevyvíjel pro domácí vůbec dobře. Na postu brankáře musel zaskočit mezi tyčemi hráč Jiří Jelínek, a než si stihl sáhnou na míč, inkasoval po rohu z dorážky od Klimeše první gól. Hra pak byla vyrovnaná, do příležitostí se dostávaly oba týmy, ale do půle žádnou nevyužily. Po přestávce nebylo znát, kdo je poslední a kdo hraje o špic tabulky. Nové Hrady Hlubokou zatlačily, v 60. min. si na Zajacův trestný kop naběhl Janda a hlavou zavěsil, 1:1. Za chvíli Brousek z deseti metrů přestřelil, na druhé straně Jelínek vychytal sólo mladého Slivky. V 74. min. unikl po straně Brousek a našel ve vápně přesně Šedivého, jenž hlavičkou poslal Hrady do vedení, gólman Jíša si na míč jen sáhl… V 81. min. Trojan našel nabíhajícího Fáče, jenž postupoval sám a s přehledem pečetil. Domácí fotbalisté vyhráli poprvé v sezoně – a zaslouženě. Pískal rozhodčí Zevl. ŽK 1:3. Diváci: 90.

Týn B – Olešník B/ Temelín 2:4 (2:1) – První poločas byl vyrovnaný. Domácí bleskově dostal do vedení Houska s pomocí obráncovy teče, brankář Cihla neměl šanci. Ve 38. min. Stejskal z penalty po faulu na Říhu vyrovnal a za dvě minuty se kopala penalta i na druhé straně: Klička, 2:1. Temelínský Pešek v první půli navíc nastřelil tyč, šance měl i Týn, hrálo se bojovné derby. Do druhé půle nastoupil proti „svým" i trenér Hrdina, což vyvolalo emoce, zejména když hosté začali Olympii přehrávat a zrodil se velký obrat. Na 2:2 vyrovnal Stejskal, jenž zasekl míč obránci a obešel i gólmana. Po spolupráci s Hrdinou znovu Stejskal završil v 69. min. hattrick a obrat stejný hráč korunoval gólovou přihrávkou Peškovi, jenž skóroval placírkou do prázdné branky! Hosté přijeli s extýnským špílmachrem Červenkou, který si duel v Týně nemohl nechat ujít, domácí zase nasadili do hry prvotřídní útok Klička, Daniel Brom a dalšího pendla Housku. Pískal sudí Granec. ŽK 3:2. Diváci: 127.

Autor: Michael Kalinics

27.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Zloděj zavítal do zahrádkářské kolonie

Chovatelé v Horní Stropnici opět chystají společnou výstavu

Lidická třída je znovu otevřena

České Budějovice – Ve čtvrtek 19. října se znovu otevřela pro automobilový provoz celá českobudějovická Lidická třída. O několik dnů dříve, než se původně předpokládalo.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Průjezd Dasným se komplikuje

Dasný - Zkouška trpělivosti řidičů. To je v posledních dnech cestování obcí Dasný na Českobudějovicku. Obnova kanalizace tu omezuje provoz v místě, které je jedno z nejproblematičtějších na trase z Písku do Českých Budějovic.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.