V I. lize ale Křížek letos jen kryl záda Pavlu Kučerovi, takže často pomáhal ve III. lize juniorce. Její bránu hájil i ve středeční třetiligové předehrávce s Hlavicí (3:0).

Tři zápasy v řadě jste nedostal ani gól. To je úctyhodná bilance…

Třikrát po sobě ani gól, to samozřejmě každého gólmana potěší. Hlavně bych ale chtěl říct, že kluci přede mnou všechny ty tři zápasy odehráli skvěle. V Jablonci jsem musel řešit jednu vážnou situaci, a to bylo všechno. Potom jsme doma s Motorletem rychle vedli 3:0 a oni se na nic nezmohli. Podobně to bylo i proti Hlavici. Musím kluky pochválit, tyto tři zápasy hráli fakt výborně. Já se na výsledcích podílel minimálně.

Gólmani ale většinou říkají, že podobné zápasy, kdy na ně toho moc nejde, zrovna nemilují.

Ani já to nemám rád. I proto jsem se hodně moc těšil na zápas v Písku. Jak kvůli tomu, že to bylo derby, kde plno kluků znám, tak ale hlavně proto, že jsem počítal s tím, že si tam pořádně zachytám. To se potvrdilo, tam jsem měl práce dost. Přesto jsme tam vybojovali cennou remízu a já měl dobrý pocit. Proti Hlavici jsem chytal jednu střelu, a ta šla přímo na mě, tu jsem chytat musel. Jinak nic, ani centr jsem si nestáhl. Přitom člověk musí být pořád koncentrovaný, protože nějaké náznaky tam Hlavice měla a byla by škoda dostat nějaký laciný gól. Ale jak říkám kluci hráli vzadu výborně a my měli celý zápas pod kontrolou.

Hráli jste dobře nejen dozadu, ale taky dopředu: za tři zápasy skóre 10:0, to hovoří za vše…

Především si myslím, že je tu opravdu kvalitní útok. Jak Kláva, tak Káně hrají výborně a velice dobře se spolu doplňují. Třeba Michal Káník, ten opravdu předběhne každého. Viz v Písku první gól, kdy utekl obraně a krásně zakončil. Adam Klavík se teď zklidnil v koncovce a taky hraje výborně, podrží balon a hodně jich vybojuje. Tihle dva pracují super, stejně tak ale v záloze i Jasi nebo Raky. Tak bych ale mohl jmenovat pomalu celou jedenáctku. I my, co chodíme z áčka, se tady snažíme zahrát co nejlíp.

Zřejmě tudíž možnost jít si zachytat za béčko spíše vítáte?

Určitě. Já chodím za béčko celou sezonu, pokud se zápasy nekryjí s áčkem. Anebo když jsem chytal pohár na Spartě, tak jsem za béčko nešel. Jinak ale jdu za béčko rád, je tady pohoda. Tady na Složišti jsme prohráli snad jen dvakrát, což není tak špatné. Třetí liga totiž je těžká a hrozně vyrovnaná. Béčko má čtyřiačtyřicet bodů, což je hrozně moc, přesto se zachránilo až teď, kdy jsou tři kola do konce…

Zatímco vaši spoluhráči z áčka už jsou deset dní na dovolené, vám ještě sezona neskončila. Nemrzí vás to?

Bylo domluveno, že jak kluci z béčka, co půjdou v létě s áčkem do přípravy, tak my, co jsme v béčku pendlovali, po Hlavici skončíme. Takže teď už mám volno. Nehledě na to, že já měl volno celý týden a jel jsem až v pátek na předzápasový trénink. A v úterý ani to ne, to mi trenér Lerch volal, abych přijel až na zápas. Navíc přítelkyně má zkoušky ve škole, takže není čas někam jet, já ty tři týdny budu doma. Že jsem si šel zachytat, to bylo spíš takové zpestření.

V Dynamu jste devět let, v lize ale máte na kontě necelé dvě desítky startů a v této sezoně jste v lize neodchytal ani minutu. Není to trošku stresující?

Abych řekl pravdu, štve mě to. A hodně. Ale Kůča chytal dobře a nebyl důvod ke změně. Ani žádné zranění neměl. Za tu cenu bych se ale do brány dostat já stejně nechtěl. Prostě na sobě pracuji a uvidíme, co bude dál.

V Dynamu tudíž zůstáváte?

Smlouvu tady mám ještě na rok a o ničem, že bych měl jít někam na hostování, nic nevím a sám si nic nehledám. Jsem tu od dorostu a musím přiznat, že Dynamo je pro mne srdeční záležitost.

Pro klub je ideální, když má v bráně jasnou jedničku a kvalitního gólmana, co jí kryje záda…

Tomu sice rozumím, druhou věcí ale je, že léta mi ubíhají a rád bych si ligu pořádně zachytal. Myslím si ale, že rok tady ještě určitě zůstanu.