„Odehrál tady jeden z nejlepších svých zápasů, co je zpátky v Mladé Boleslavi. Byl velice aktivní a svůj výborný výkon korunoval dvěma góly,“ ocenil výborný výkon čtyřiatřicetiletého útočníka na pozápasové tiskovce trenér Dušan Uhrin.

Bezprostředně po zápase proti mužstvu, ve kterém dle svých slov prožil jednu z nejlepších etap své bohaté kariéry, odpovídal Kulič na dotazy novinářů.

Máte tři body, vy jste dal dva góly, takže jistě spokojenost?

My jeli do Budějovic s cílem vyhrát, dobře jsme ale věděli, že to bude hodně těžké. Že Budějovice mají dlouhou sérii špatných výsledků a že už taky musí něco uhrát. Tím víc nás ty tři body těší. A mně ty dva góly pochopitelně taky. Takže spokojenost je veliká.

Oba góly jste dal s velkým přehledem…

Na první gól mi Fabián dal krásný centr, já ve vápně zůstal úplně sám a z první to trefil k tyči. při tom mě Procházka perfektně vysunul, já zdálky vystřelil a prošlo to krásně k tyči.

Vypadalo to, že jste se na ty tři body ani moc nenadřeli?

Ale to pozor, to zase ne! My sice v pohodě vedli 1:0 a hráli si technicky po zemi. Jenže pak domácí začali míče nakopávat, my nesbírali odražené balony a oni z toho měli hodně rohů i standardek. Koledovali jsme si o góla a taky jsme ho i dostali. Takže nic snadného, naopak těžký zápas.

Co říkáte situaci v jaké Budějovice jsou? Hrával jste tady, nemrzí vás, že jsou na tom tak špatně?

Já hrál ve víc manšaftech, ale tady v Budějovicích se mi hodně dařilo a hodně líbilo. Ještě tady udělali super stadion, prostě Budějovice se staly z hokejového města i městem fotbalovým. Z toho, kde teď jsou, je mi hodně smutno. Je to velká škoda.

Na druhou stranu, našel jste tady – až na Horejše, který dneska nehrál – ještě někoho, s kým jste v Budějovicích kopal?

Jistě, třeba Honza Riegel. S Horynou jsem ještě před zápasem mluvil, ještě v sobotu jsem mu volal, jak je na tom a co se s ním děje.

Nikdo jiný než Horejš už tu ale nezbyl?

Jak říkám, Honza Riegel.

Jenže ten tu v době, kdy jste tady hrál, ještě nebyl…

Aha, to máte pravdu. Takže s ním jsem hrál asi někde jinde. Jak říkám, těch klubů, kde jsem byl, je hodně.

Vzpomínáte na Budějovice rád?

Určitě. Moc rád. Já tady s Lafym vytvořil druhý nejlepší útok v lize. Za dva roky jsem tu dal osmnáct gólů a na spoustu dalších jsem právě Lafymu přihrál, takže ta doba tady byla super.

Vy jste vypadal hodně nabuzený, chtěl jste se proti svému bývalému mužstvu ukázat? Nevypsal jste do kabiny nějakou zvláštní prémii?

Něco tam asi hodím, uvidím. Je fakt, že když někdo hrál v nějakém manšaftu, tak nějaké občerstvení v takové situaci dá. Já ale klukům říkal, že já hrál asi v sedmi manšaftech, takže si nějaký musím vybrat. Vlastně dva už spadly, ty mi ubyly. Nicméně za Budějovice asi něco dám, když jsem tu dal ty dva góly.

I díky těm dvěma gólům jste se s osmi brankami dostal do čela tabulky střelců. Co na to říkáte?

To je velice příjemné, sám ale nechápu, jak je to možné. Já na podzim mám osobní rekord tak tři góly, jaro mívám lepší. Teď mám už osm gólů, čemuž sice nerozumím, ale je to krásné.

Zřejmě vám návrat ze Sparty do Mladé Boleslavi šel k duhu?

Chlapi, víte co? Já jsem od malička útočník. Ve Spartě jsem hrál v útoku a udělali jsme double. Pak jsem šel do zálohy, a to je něco úplně jiného. Ještě na jednoho útočníka, kdy my museli bránit, to nešlo. Takhle bych to tudíž viděl já, že hraju v útoku a v klidu.

Víc si v útoku věříte?

Samozřejmě, že když člověk hraje na svém místě a ještě mu to tam padá, tak si věří. A vycházejí mu i věci, které mu předtím kolikrát nevyšly. Tak to prostě je, fotbal je o hlavě.

Víc si teď věříte i jako mužstvo, ne?

Určitě. Ze čtyř zápasů jsme udělali deset bodů, s tím jsme spokojeni. To září, to byla katastrofa. Nesmíme ale polevit a dál hrát s pokorou a dál sbírat body.