Již druhou sezonu jsou příznivci fotbalu v kraji ochuzeni o místní derby mezi fotbalisty Hluboké a Bavorovic. Po sestupu Marineru do I.A třídy se oba rivalové mohou potkat na hřišti jen v přípravném období. V Hlubocké zimní lize na sebe narazili ve skupině o umístění. Domácí se radovali z vítězství 3:1.

Branky vítězů vstřelili Kurali, Krátký a Horejš, za Bavorovice snižovala ve druhé půli posila z Prachatic Kováčik.

Hlasy trenérů – Milan Borový (Hluboká): „Za první poločas byla naše výhra určitě zasloužená. Ve druhé půli nás Bavorovice přitlačily, ale my o poločase čtyři hráče vystřídali a přece jen bylo znát, že kvalita naší hry šla dolů.

Zápas pro nás začal velmi dobře, protože ve dvanácté vteřině si Josef Kurali po pěkné kombinaci zpracoval míč a střelou pod břevno otevřel skóre. V osmé minutě se nám zranil útočník Lukáš Dudek. Místo něj přišel Ondřej Krátký, ročník 1994. Po dvou minutách na hřišti atakoval gólmana, jenž ho nastřelil do zad, a míč se odrazil do brány, vedli jsme 2:0. Před koncem poločasu se po pěkné akci na pravé straně dostal míč k Radku Horejšovi, jenž střelou k tyči dal na 3:0.

První půle se mi moc líbila, bylo tam téměř všechno, co bych chtěl vidět – nasazení, důraz, kombinace. Měli jsme trochu problém s přihrávkami, ale pořád jsme v polovině zimní přípravy, takže je čas všechno doladit.“

Karel Franěk, trenér Bavorovic: „Utkání s Hlubokou už ani nebereme jako derby, protože kádr se v Bavorovicích hodně obměnil. Nešlo o velkou prestiž.

Do utkání jsme vstoupili nesoustředěně a Hluboká hned na začátku potrestala naše chyby v obranné fázi dvěma góly. Vzpamatovali jsme se, vyrovnali hru, ale lepší produktivita byla na straně Hluboké, která před koncem prvního poločasu zvýšila na 3:0.

Druhá půle byla v naší režii, držení míče bylo tak osmdesát ku dvaceti pro nás, ale bohužel jsme dali jen jednu branku. Měli jsme územní převahu, brankář Brašnička výborně chytil trestňák Šefčíkovi. Zatlačili jsme Hlubokou do defenzivy, ale celé utkání rozhodl nepovedený začátek, který jsme prospali.

Těší nás, že hrajeme v dobré skupině proti týmům krajského přeboru. Je to kvalitní příprava na jaro.“