Po podzimu druhý tým krajského přeboru je smířen se ztrátou svého nejlepšího střelce Jakuba Rosůlka, kterému vypršelo hostování z Táborska. „Už je asi nebudeme prodlužovat," připouští šéf klubu Libor Šolc. Hráč má podle něj vyšší než krajské ambice. „Myslím, že má nabídky z vyšších soutěží, rád by ještě zkusil živit se fotbalem, a to na naší úrovni nejde. U nás se nehraje pro peníze, ale pro zábavu," podotýká roudenský předseda.

Jakub Rosůlek přišel do Malše jako posila před rokem, v divizním ročníku 2102/2013, ale na jaře roli kanonýra nenaplnil a mužstvo sestoupilo. Střeleckou formu chytil až na podzim v krajském přeboru, kde dával gól za gólem. „V divizi mu to tam nepadalo, i když šance měl. To je fotbalový život," nebudou kvůli tomu na Rosůlka vzpomínat ve zlém.

Jakubův bratr Jindřich, jenž se na podzim mihl v dresu SK Čtyři Dvory a pak zamířil do Českého Krumlova, absolvuje  zimní přípravu v Písku.  K Otavě lákají od Malše středopolaře Tomáše Trněného. „Oslovili ho, tak uvidíme, jestli budou  akceptovat naše podmínky. Pokud ano, slíbili jsme, že ho uvolníme. Čekáme, s čím se ozve druhá strana," tvrdil včera  roudenský šéf.

Realizační tým v čele s trenérem Františkem Mertlem se nemění.