Ač fotbalisté Dynama jedou do Teplic v roli druhého týmu prvoligové tabulky, favority nedělního zápasu (17) se rozhodně necítí.

Trenér Pavel Tobiáš zítřejší zápas označuje za diametrálně odlišný od minulého utkání na Strahově. „Tam jsme byli na neutrálním hřišti, v Teplicích se naopak čeká hodně lidí,“ tvrdí trenér Dynama, dle něhož Teplice šly do letošní ligy s pohárovými ambicemi. „Zápas s námi je pro ně velice důležitý.“

Jihočeši ve dvou kolech nahráli čtyři body a dali tři góly, zítra je ale čeká tým s vyhlášenou obranou i silným útokem. „Obrana a hlavně stopeři Klein a Lukáš jsou teplickou chloubou. Ale celý tým je kompaktní, hráči spolu hrají hodně dlouho a jsou tudíž také patřičně sehraní,“ vyzdvihuje sílu soupeře Tobiáš.

Fotbalisté Dynama loni jeli z Teplic s nadílkou 0:4, jejich trenér se ale k tomuto zápasu vracet nechce. Nejen proto, že tehdy ještě u mužstva nebyl. „Pro nás je zápas v Teplicích vlastně něčím navíc. Je to už druhý zápas venku za sebou a víme, že z těchto dvou zápasů už teď máme tři body,“ připomíná výhru ze Strahova.

Teplice po bodu doma proti Spartě (0:0) vezli bod i z Plzně (2:2). Zdravotní potíže měl jen Ljevakovič, do neděle by prý ale měly být zažehnány.

To domácí marodka se nevylepšila. „Mírně je na tom líp Stráský, jenž si ve středu zahrál i přípravu proti Táboru, nicméně do zápasu určitě ještě nebude připraven. Dál budou chybět i Benát a Horejš,“ vraští čelo Tobiáš, jenž sice nerad sahá do vítězné sestavy, ale vzhledem k soupeři jednu zvažuje. „Ještě uvidíme,“ říká.

Týmu věří. „Bez šancí v Teplicích nejsme. Chtěli bychom bodovat a pozvat tak fanoušky na sobotní šlágr se Slavií,“ uzavírá budějovický kouč.