Všichni už se těšili, jak začnou slavit, nebylo jim ale přáno.

Běžely poslední vteřiny nastaveného času ligového fotbalu v Č. Budějovicích, domácí Dynamo po zásluze vedlo 1:0 a zdálo se být už hotovou věcí, že po pěti letech fotbalisty Brna zase konečně porazí.

Jenže fotbalový osud často bývá nevyzpytatelný: na podzim v Brně gólem pár vteřin před koncem zachránil Dynamu bod gólem na 1:1 hostující Žižka, tentokráte na chlup stejný kousek zařídil brněnský Tomáš Došek. „V kabině je ticho jako v hrobě, všichni jsme sami na sebe hrozně naštvaní,“ líčil ponurou náladu po zápase Michael Žižka.

Ztracené výhry, která jeho mužstvu proklouzla mezi prsty, litoval i trenér Pavel Tobiáš: „My chtěli vyhrát a vítězství jsme také šli naproti. Dali jsme nádherný gól po ukázkové akci a snažili se eliminovat ofenzivní sílu Brna, jehož hráči sice ve středu hřiště dobře kombinovali, nicméně do šancí se nedostávali.“

To domácí střeleckých pokusů měli nespočet, třeba jen Benát sám jich měl pět či šest, jenže zlomový druhý gól domácí nepřidali. „Velká škoda, že jsme některou z těch střel, které měl třeba Benát, nedotáhli s větším důrazem až do konečné fáze,“ litoval Tobiáš.

„Je pravda, že stejným způsobem jsme v Brně vyrovnali my, takže tentokráte se fotbalový Bůh k nám otočil zády a vrátil Brnu bod, který jsme tam získali my,“ uznal budějovický kouč. „Samozřejmě, že nás to všechny mrzí, přesto si myslím, že to zklamání pomine. Výkon týmu totiž rozhodně byl příslibem,“ dodal.

Hostující kouč Miroslav Beránek u svých hráčů ocenil zřejmou snahu odčinit porážku 0:2 doma od Žižkova. „Ve druhé půli jsme vsadili na ofenzivu, domácí ale přeskupili obranu na 4–5–1, takže nebylo jednoduché se do vápna dostat. V závěru jsme proto zkusili hrát dlouhé jednoduché míče a v nastaveném čase byli hráči odměněni vyrovnávacím gólem,“ kvitoval.

Gól v nastavení dle Tobiáše padnout neměl. „My soupeře měli na lopatkách, jenže jsme příliš zbrkle i špatně rozehráli standardní situaci, následný protiútok Brna jsme řešili zbytečně faulem a měli jsme vyhrát i ten poslední vzdušný souboj. Hlavičkářů na to tam máme dost, jenže my tam propadli. A to by se stávat nemělo,“ hněval se kouč Dynama.