Přišla vám reprezentační přestávka vhod, anebo byste raději po Brnu hned hráli?
Čeká nás v lize deset těžkých zápasů, tak jsme potřebovali pořádně potrénovat a k tomu je reprezentační přestávka ideální. Celý týden jsme tvrdě dvoufázově trénovali. Neměli jsme žádné zdravotní výpadky, trénovali jsme kompletní a kluky musím pochválit, vzali to poctivě. Myslím, že to byl kvalitní týden a doufám, že nám to přinese ovoce.

Byla náplň tréninků v něčem jiná než jindy?
Snažili jsme se to trošku zpestřit, a tak jsme dvakrát byli ve Fitness 14, kde ta příprava měla spíš kondiční charakter a byly tam hodně dynamické prvky i různé herní věci. Navíc ti hráči, kteří toho v lize tolik neodehráli, si po oba víkendy zahráli jak za strakonickou farmu, tak za naši juniorku.

Říkal jste, že trénovali všichni, zřejmě až na Malakjana…
Jistě, ten byl nominován do týmu Arménie pro úterní zápas s našimi fotbalisty. Chyběl i jeho krajan Mchojan, jenž si byl vyřizovat doma víza. Oba Arméni tudíž chyběli, ale Malakjan určitě na srazu nároďáku nezahálel a Mchojan se od úterka do přípravy s námi zase zapojí.

Volný víkend se vám jistě hodil  i proto, že třeba Sandro dostal víc času na rekonvalescenci.
Reprezentační pauza vždy slouží i k doléčení všelijakých šrámů a dobití baterek. A Sandrovi, jenž už je v plné přípravě, se týden navíc samozřejmě hodil. S Brnem už alespoň na část zápasu naskočil, teď už s ním můžeme počítat naplno. Je z něj cítit velká chuť do hry a je vidět, že se na fotbal už moc těší.

Po Brnu byli hráči hodně skleslí, už to zklamání vyprchalo?
Zklamání po Brnu bylo opravdu veliké. My jsme moc chtěli vyhrát, moc jsme potřebovali vyhrát, jenže to se nám nepovedlo. Navíc ani herní projev nebyl dobrý. Rozebrali jsme si to, podívali se na video, ale teď už jsme to hodili za hlavu. Brno už nevrátíme, ani ty body už nám bohužel nikdo nedá a musíme se snažit je získat honem rychle někde venku. Nicméně pro hráče by zápas měl být poučením. Výkon, který proti Brnu odvedli, by se neměl opakovat. Pokud se chceme zachránit, musí naše výkony mít úplně jiné parametry.

Po atypickém týdnu teď zřejmě najíždíte na běžný předzápasový rytmus. Je to tak?
Je to rychlý týden, protože hrajeme už v pátek, kdy jedeme do Prahy na zápas proti Dukle. K tomuto utkání musí všechno naše snažení směrovat, ten zápas má pro nás velikou důležitost. Ostatně jako každý, který nás teď čeká.