V úterý byli například požádáni o pomoc při vyvedení koně stojícího v Čakově ve vodě. Na místo podle mluvčí hasičů Venduly Matějů vyjela včetně člunu profesionální jednotka ze stanice České Budějovice. "Hasiči byli v průběhu jízdy k zásahu odvoláni. Majiteli se podařilo koně z vody vyvést," dodala ale k akci Vendula Matějů.

V podvečer pak otevřeli českobudějovičtí profesionální hasiči nastartované zabouchnuté osobní auto značky Škoda Octavia eli v Litvínovicích, části obce Mokré.

Ve středu 27. září ráno v půl sedmé vyrazili k ohlášenému problému s kamionem. Profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Vodňany byli vysláni do obce Sedlec, do místní části Lékařova Lhota, kde byla ohlášena dopravní nehoda kamionu. "Průzkum na místě nehody ukázal, že kamion je nakloněný na krajnici. Policie ČR povolala odtah, českobudějovický jeřáb nebyl potřeba. Hasiči dále prověřili, že nehoda je bez zranění a z nádrží nevytékají žádné provozní kapaliny," uvedla k zásahu Vendula Matějů a připojila, že na místě ještě zůstala pouze jedna cisterna vodňanské jednotky, která asistovala při odtahu.