„Nápad pořádat ,,Noční hasičskou soutěž“ vznikla úplně náhodou, když jsme si byli v roce 1996 pro hasičskou stříkačku pro požární sport na Moravě, tak jsme něco takového zaslechli, že to existuje. Tam ta soutěž byla celá osvětlená, ale v noci. No tak jsme si řekli, že uděláme něco podobného u nás, ale podmínky závodníkům ztížíme. Osvětlena při pokusu zůstane jenom startovní čára, základnu se osvítí každé družstvo světlem z hasičské stříkačky a ve předu se osvítí terče,“ popisuje pravidla velitel SDH Mydlovary Karel Maruška. „Každé družstvo má na pokus čas jednu minutu od výstřelu až po rozsvícení terčů. Rekord při této soutěži je 20,05 vteřiny a drží ho domácí hasiči,“ doplnil.

Kozlův hasičský počin
HLASUJTE ZDE

Kromě noční podívané vedou mydlovarští dobrovolní hasiči zcela běžný hasičský život. „Ze současné historie v roce 2002 jsme pomáhali likvidovat s profesionály kraje požár rodinného domku, kde naštěstí shořela ,,jenom“ střecha. Jinak pomoci občanům při záplavách, nebo zatopení dvorů, či sklepů je využíváno často. Naposledy to bylo letos na konci června, kdy jsme čerpali vodu ze sklepů rodinných domků. V roce 2002 jsme se zúčastnili rovněž pomoci při záplavách v Českých Budějovicích. Jinak se nám naštěstí, tyto přírodní živly ve větším rozsahu a množství vyhýbají!“ ulevuje si Maruška.

V současné době uvažuje SDH Mydlovary o podání žádosti o grant. Ale zatím neví, co si za něj pořídí. Protože podle Maruškových slov například požární stříkačku zatím novou nepotřebují. Možná koupí stříkačku pro účely požárního sportu. „Ale to je výhled do budoucnosti, to je už pro ty mladší,“ pousmál se na závěr velitel SDH.