V posledním utkání doma proti Plzni ale i ten bod visel pro Jihočechy příliš vysoko. Třetímu celku extraligy podlehli 5:10.

Kapitán týmu Petr Panáček si přál udržet v této fázi sezony vzestupný trend, a to se až na výjimky dařilo. „Jasně jsme si řekli, že chceme navázat na sérii zápasů, ve kterých se nám podařilo bodovat," podotýká útočník a ohlédl se čtyřmi zápasy, z nichž až ten s Plzní dopadl pro českobudějovické mladíky nezdarem. „Na Slavii jsme ztratili bod šest vteřin před koncem a vyhráli na nájezdy, pokračovali jsme výborným výkonem na Kladně a doma s Karlovými Vary na něj navázali. Osm bodů bylo výborných, bohužel utkání s Plzní nám nevyšlo. Musíme se zase odrazit a zopakovat výkony, které nám přinesly body," burcuje kapitán Jihočechů.

Další šanci Motor bude mít po reprezentační pauze.

Plzeňská desítka v Budvar aréně zhořkla domácím hráčům i trenérům. Takový debakl nečekali. Po zápase nikomu v kabině nebylo moc do řeči. „Dělali jsme vzadu hloupé chyby a soupeř nás potrestal. Ve druhé třetině jsme se dostali do tlaku, jenže soupeři tam spadlo všechno, do čeho plácl… Bohužel dopadlo to tak, jak to dopadlo. Z chyb se musíme poučit," pravil Petr Panáček, který si hned vybavil podobný výsledek z minulé sezony: „V Olomouci jsme dostali dvanáct gólů."

Nejvyšší juniorskou soutěž nyní přeruší pauza. Nově se rodící dvacítka vyrazila na Turnaj pěti do Německa i s brankářskou oporou juniorů Motoru – Petrem Kváčou. Forvard Tomáš Guman přijde o akci vinou zranění.

Petr Panáček dny zápasového volna nijak zvlášť nevítá, ale bere je jako fakt. „Možná by bylo lepší, kdybychom hráli. Ale někteří z nás asi pojedou hrát druhou ligu do Jindřichova Hradce. Já, Kuba Šuhaj, Honza Marcilis…," těšil se Panáček na novou zkušenost. „Každý zápas za dospělou kategorii je dobrý," soudí. „Uvidíme, co nám to přinese."

Vajgar, který je ve druhé lize beznadějně poslední, přivítá 13. února na svém stadionu Žďár nad Sázavou.

Juniorku oslabily na přelomu ledna a února posuny brankáře Kváči a útočníka Točíka do prvního mužstva Motoru. Pro ostatní mladíky je to vzkaz, že dveře „nahoru" nejsou zavřené. „Áčko je pro nás ta největší motivace, Petr s Dominikem si to určitě zaslouží. Pro nás všechny je to velká motivace, zahrát si ligu před tolika diváky," potvrzuje Petr Panáček.

Juniory Motoru čeká šest extraligových duelů a přátelský zápas se Salcburkem. Po pauze se představí 19. února v Brně, druhý den zavítají do Jihlavy, 26.-27. února přivítají Zlín a Olomouc a na závěr dlouhodobé části nastoupí v Třinci a Vítkovicích.