Pořádně náročná zápasová zkouška čeká hokejisty HC Mountfield v tomto týdnu. Zúčastní se totiž turnaje O cenu gubernátora Sverdlovské oblasti Kamenný kvítek v ruském Jekatěrinburgu, kde by měli odehrát čtyři zápasy ve čtyřech dnech.
V turnaji, který má v Jekatěrinburgu velkou prestiž, se představí kromě Mountfieldu ještě domácí Avtomobilist, jenž je účastníkem KHL, farmářský tým Jekatěrinburgu Sputnik Nižnij Tagil a čtvrtým účastníkem bude Molot Perm, který nastupuje ve druhé nejvyšší ruské soutěži.
Všechny čtyři týmy se nejprve střetnou každý s každým a na závěr se bude hrát ještě finále a duel o třetí místo. „Přesně takhle se pravděpodobně bude hrát, ale je možné, že na místě dojde ještě k mírným korekturám," informuje sportovní manažer Mountfieldu Petr Sailer.
Českobudějovická výprava  odjíždí dnes ve 13 hodin od Budvar Arény na letiště do Karlových Varů. O šest hodin později  se nachystá na více než čtyřhodinový let na Ural, kam dorazí hluboko po uzávěrce tohoto vydání.
Doma zůstal ze stabilního kádru pouze obránce René Vydarený, kterého zlobí zápěstí. „Už normálně trénuje, ale hrát zápasy by bylo ještě příliš rizikové, proto zůstává doma a bude se připravovat s juniorkou," vysvětlil Sailer.
Ve výpravě naopak nakonec nechybí první gólman Jakub Kovář, kterého v posledních dnech zlobila zraněná ruka. „Začala mě bolet už dřív. Nešťastnou shodou okolností jsem na tréninku inkasoval asi pět ran po sobě do horního konce hokejky a v ruce mi začalo škubat. Poslední rána už byla nejhorší a mám trošku obavu, jestli se v ruce něco nepoškodilo. Uvidíme po nějakém podrobnějším vyšetření," přemítal Kovář.
Reprezentační gólman vynechal několik tréninků i páteční přátelský zápas s Astanou. „Ruka potřebovala klid," vysvětlil.
Ohrožená byla i Kovářova účast na zájezdu do Ruska. Nakonec však ve výpravě nechybí. „Snad to bude dobré, takže do Ruska jedu," potvrdil před odjezdem držitel dvou bronzů z mistrovství světa, jemuž se zatím větší zranění vyhýbala a doufá, že tomu tak bude i nadále. „Už jsem sice po dvou operacích, ale v posledních dvou sezonách jsem nevynechal ani jeden zápas a doufám, že to tak bude i v nadcházejícím ročníku," přeje si Jakub Kovář.
S výpravou cestuje rovněž útočník Martin Podlešák, který byl nemocen. „Byl trošku oslabený, ale jede s námi a chtěli bychom, aby nějaký zápas odehrál," přeje si manažer Sailer.
Na palubě letadla, které dnes míří na Ural, nechybí ani útočník Aleš Kotalík, s nímž se vedení extraligového HC Mountfield dohodlo na kontraktu.  „Podepsali jsme roční smlouvu," potvrdil Deníku generální manažer HC Mountfield ČB Zdeněk Blažek.