Jihočeši museli řešit první problém už před zápasem. Důvodem byly zdravotní problémy gólmana Bláhy. „Počítali jsme s tím, že bude chytat. Nebyl ale schopen jít do zápasu, takže do branky šel David Gába a Ondra zůstal jenom v šatně. David to však zvládl výborně a chytal velice jistě," ocenil trenér Antonín Stavjaňa Gábův výkon.

Výsledek zápasu byl sice těsný, ale tři body brali hosté zaslouženě. „Dali jsme rychlý gól z přesilovky a měli jsme i spoustu dalších šancí. Domácí nahazovali puky, snažili se forčekovat a z každé pozice nastřelovali puky do brankoviště. Hráli jsme trochu semknutější obranu a až na jednu výjimku se nám dařilo tyto věci zvládat. Obránci dobře uklízeli puky a v protiútocích jsme tam měli několik slibných šancí," probírá se trenér průběhem zápasu.

Jedenáct minut před koncem dal rozhodující gól Kanaďan Fillman, ale závěr byl nakonec hodně dramatický. „Čtyři minuty před koncem jsme hráli přesilovku a vypadalo, že zápas dohrajeme v klidu. Ale zvrtlo se to a najednou jsme byli ve třech. Kluci však zabojovali a zvládli jsme to i díky výbornému Davidu Gábovi v brance," ještě jednou kouč chválí.

Venku jeho tým vyhrál podruhé za sebou a černá můra ze zápasů na ledě soupeřů by mohla být minulostí. „Hráli jsme daleko koncentrovaněji v obraně než v předcházejících venkovních zápasech. Na druhou stranu v každém utkání máme spoustu dobrých pozic. Pokud bychom je častěji proměňovali, tak zápasy zvládáme s daleko větším nadhledem," je přesvědčen.

Komplikace však nastala při noční cestě z Havířova. Autobus s hokejisty se na dálnici u Devíti křížů střetl s nákladním vozem. „Byla to námi nezaviněná kolize, která nás tři hodiny zdržela. Vrátili jsme se až nad ránem," konstatuje Stavjaňa, jenž v návratu v půl páté ráno neviděl až takový problém. „Druhý den jsme dali dobrovolný led s tím, že kdo nešel na led, tak měl posilovnu nebo strečink. Byl to spíše regenerační den. V pátek už se bude trénovat zase naplno," dodal.

S nadhledem sobě vlastním se Antonín Stavjaňa vyjádřil také k odchodu zkušeného útočníka Josefa Straky do Itálie. „Pepa nemohl být spokojený se svým výkonem a ani my jsme s jeho výkony nebyli spokojeni. Taková jeho nějaká frustrace vyústila v to, že požádal o odchod z klubu," nechtěl více rozebírat odchod ještě nedávného týmového lídra. „Co se v kabině upeče, to v ní má také zůstat," potvrdil trenér už mimo mikrofon staré známé pravidlo.