Jihočeši měli trochu rozpačitější vstup do utkání. Prohrávali 0:1, ale od druhé třetiny zabrali a zcela zaslouženě zápas otočili. „Měli jsme špatný začátek a v první třetině jsme byli horším týmem, což se projevilo i na skóre. Báli jsme se hrát. Jsem rád, že jsme se v dalších dvou třetinách zvedli. Trošku více jsme se udrželi na kotouči, dostali se do zakončení a byli jsme schopni dát góly z dorážek v předbrankovém prostoru. Skóre jsme tak otočili v náš prospěch,“ ocenil vzepětí týmu trenér Václav Prospal.

Kvalita utkání se českobudějovickému trenérovi líbila. „Byl to pěkný zápas. Pro nás je důležité, že jsme dokázali jeho vývoj otočit. I když se mi z naší strany nelíbilo prvních dvacet minut, tak ve zbytku utkání už to bylo celkem v pořádku. Hrálo se před televizními kamerami, přišel plný dům, bylo to dobré utkání,“ pochvaloval si.

Významnou roli sehrál v utkání domácí obránce Karel Plášil, jenž dal v přesilovce důležitý vyrovnávací gól a po jeho střele padl i druhý. „Přesilovka nám nefungovala, proto jsme tam poslali jiné kluky. Nevyužili jsme početní výhodu pět na tři, která trvala celé dvě minuty. Nesehráli jsme ji podle našich představ, i když tam nějaké střely byly. Gól jsme nedali a nebyli jsme schopni se prosadit. Trošku jsme s tím zamíchali, dali tam jiné hráče a kluci tuto příležitost využili, což je dobře pro ně i pro nás,“ okomentoval trenér Plášilovo vydařené nasazení do přesilové hry.

Hokejová anketa k výročí 100 let od založení Československa
ANKETA: Kteří hokejisté by teď hráli za Československo?

Série porážek s Duklou se prý v českobudějovické kabině neřešila. „Podobné série, to je spíše něco pro novináře. Nedíval jsem se ani moc na náš minulý zápas v Jihlavě. Přijel těžký soupeř, který se určitě bude během sezony zlepšovat. To se potvrdilo. Začínalo se od stavu 0:0 a šli jsme do utkání s tím, že ho chceme vyhrát. To je všechno. Nic jiného jsme neřešili,“ zdůrazní Prospal.

Hosté z Jihlavy nabídli tradičně houževnatý výkon, odehráli dobrou první třetinu, ale pak už byl soupeř lepší, což uznal i asistent trenéra Vlka František Zeman. „Věděli jsme, že v Budějovicích bude horká půda a nachystali jsme se na to. První třetinu jsme neodehráli vůbec špatně. Fantasticky jsme odbránili přesilovku domácích pět na tři a pak jsme dali gól. Úvodní třetina byla podle našich představ,“ souhlasně přikývne.

Od druhé třetiny už ale s výkonem týmu spokojen nebyl. „Do druhé třetiny jsme vstoupili laciným faulem našeho hráče a domácí dali dost šťastný gól po teči našeho obránce. Ten je nastartoval a jejich tlak sílil. Nebyli jsme tak hladoví jako soupeř a byli jsme slabší v prostoru před vlastní brankou, odkud jsme dostali další dva góly, když jsme nebyli dostatečně důslední,“ konstatoval.