Hosté do branky trochu překvapivě vrátili Hrachovinu, mimo hru zůstávají marodi Pech a Valský.

Prvních deset minut zápasu, to byla naprostá hokejová šeď bez šancí, střel, vyloučení i patřičného nasazení.

Pak se Motor nadechl, Bartošák v domácí se měl co ohánět, ale čisté konto udržel i při největší Tomanově šanci. Jenže pak přišlo hodně přísné vyloučení Hovorky a Hradec hned první přesilovku zápasu využil. Estephanovu střelu Hrachovina vyrazil a Perret vrátil kotouč do sítě – 1:0. Více už vyrovnaná, ale nepříliš záživná úvodní třetina nenabídla.

Poklidný úvod druhé části hry rozčísla nečekaná, ale naprosto přesná střela Šťastného z pravého křídla z poměrně velkého úhlu, která nečekaně přistála u tyčky Hrachovinovy klece – 2:0.

Hradec vedl o dva góly a najednou byl na koni. Přibrzdilo ho až vyloučení exjihočecha Janka na čtyři minuty za vysokou hůl.

Jenže ze strany hostí to byl v početní výhodě naprostý zmar, který ukončilo až vyloučení za hru v šesti…

Jihočeši pak se štěstím přežili gólovou dorážku Lalancetteho, který bekhendem netrefil úplně prázdnou branku.

Motor byl dole a zvedl ho kapitán Gulaš, který ve 36. min předvedl úchvatnou individuální akci, kdy projel dvě třetiny kluziště a zakončil přesně k tyči – 2:1.

Hosté se po krásném gólu zvedli, jenže jejich vzepětí přerušila přestávka. Po návratu z kabin přišel zbytečný faul Kubíka. Oslabení ještě Motor přestál bez úhony, ale krátce po jeho skončení přece jen přišel třetí gól. Zámek Hradce zakončoval z brankoviště do poloodkryté klece Jergl – 3:1.

Čtyři minuty před koncem prokázal mimořádný smysl pro fair play hostující Jan Ordoš, když odvolal údajný faul na svou osobu. Za daného času a stavu – klobouk dolů!

Tři minuty před koncem se hostující střídačka odhodlala k power play, hosté navíc ještě dostali možnost hrát přesilovku, ale do prázdné branky pečetil Miškář – 4:1.

Branky a nahrávky: 15. Perret (Estephan, Jasper), 24. D. Šťastný (Kalina, Lalancette), 45. Jergl (Miškář, Okuliar), 60. Miškář (R. Pavlík) – 36. Gulaš (Hovorka, M. Doudera). Vyloučení: 5:6, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Hribik, Veselý – Lhotský, Bohuněk. Diváci: 3928.

Hradec: Bartošák – Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, Pavelka, P. Marcel – Eberle, Miškář, R. Pavlík – Jergl, Tamáši, Okuliar – Estephan, Lalancette, Perret – Jasper, Zachar, D. Šťastný. Trenéři T. Martinec, Hamara a Frühauf.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Hovorka, M. Doudera, Pýcha, Gulaši, Štich – Kubík, Kondelík Ordoš – Gulaš, Harris, F. Přikryl – M. Beránek, M. Hanzl, Simon – Chlubna, Toman, Vopelka. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Hlasy trenérů - Tomáš Martinec (Hradec): "Pro nás to byl důležitý zápas, který jsme chtěli za každou cenu vyhrát. Věděli jsme, že Budějovice mají silné hráče a poslední zápas vyhrály. Začátek byl hodně nervózní, ale pomohli jsme si přesilovkou a od té chvíle jsme byli o krok vepředu. Z naší strany to byl týmový výkon a vítězství si strašně moc vážíme."

Ladislav Čihák (Motor): "Věděli jsme, že nás čeká bojovný a bruslivý soupeř, který hraje hodně pospolu. Trápí nás přesilovky. Pokud si v nich nepomůžeme, tak vyrovnané zápasy nepřeklopíme na naši stranu. Druhá věc je, že přežijeme oslabení a hned krátce po jeho skončení inkasujeme. Jestliže chceme pomýšlet na body, tak v tom se musíme zlepšit. Gesto Jana Ordoše, který odvolal čtyři minuty před koncem faul na svoji osobu kvituji. Pokud to tak cítil, tak je to jedině správně."