V domácím dresu poprvé nastoupil po svém návratu ze zámoří Jáchym Kondelík, naopak vypadl nemocný Adam Kubík.

Bezbranková a zcela vyrovnaná úvodní třetina nabídla jen průměrný hokej s minimem šancí a jedním vyloučením na každé straně.

„Opatrná první třetina z obou stran. Musíme zlepšit především pohyb,“ konstatoval po první třetině i sportovní manažer Motoru Jiří Novotný.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změn stran. S tím rozdílem, že došlo na manažerova slova a Jihočeši zvýšili aktivitu. Do šancí se dostávali především v přesilovkách, ale překonat vyhlášenou defenzivu úřadujících mistrů je hodně složité.

Minutu před druhou sirénou uhodili hosté. Exbudějovický Voženílek dostal až moc prostoru, předložil kotouč před branku zcela nekrytému Růžičkovi a třinecký kanonýr si sám před Hrachovinou věděl rady – 0:1. Byla to hodně laciná branka…

„Druhá třetina byla z naší strany lepší, ale hokej se hraje na góly a my jsme ho dostali v ten nejnevhodnější moment dvě minuty před přestávkou. Ale jdeme dál, máme dvacet minut na to, abychom zápas otočili,“ burcoval po druhé třetině Novotný.

V úvodu třetí třetiny také Jihočeši poprvé dostali kotouč za Mazancova záda, jenže soupeř si vzal trenérskou výzvu a branka nebyla uznána pro Gulašovo postavení v brankovišti…

Přišlo to regulérně až deset minut před koncem. Pech opět prokázal svou hokejovou genialitu, po rychlé akci našel přesně Valského a ten neměl problém vyrovnat.

Víc ale mistři defenzivy z Třince nepřipustili a stejně jako v pátek zápas dospěl do prodloužení. To se hrálo i díky přesilovce prakticky jen na českobudějovickou branku, ale naštěstí bez gólu.

V samostatných nájezdech rozhodl o vítězství Třince v osmé sérii Růžička.

Branky a nahrávky: 50. Valský (Pech, M. Doudera) – 39. M. Růžička (D. Voženílek), rozh. náj. M. Růžička. Vyloučení: 2:4, bez využití. Rozhodčí: Šír, Obadal – Hlavatý, Axman. Diváci: 6072.

Motor: Hrachovina – M. Doudera, Gulaši, Hovorka, Pýcha, Vráblík, Štencel, Štich – F. Přikryl, Harris, Ordoš – Gulaš, Kondelík, M. Beránek – Valský, Pech, Simon – Vopelka, M. Hanzl, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Třinec: M. Mazanec – Marinčin, Smith, Polášek, Jeřábek, Adámek, Nedomlel, Kundrátek – M. Růžička, D. Voženílek, Pánik – Kurovský, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, M. Roman – Walega, Čacho, Dravecký. Trenéři Moták a Országh.

Hlasy trenérů – Ladislav Čihák (Motor): „Neměli jsme dobrý vstup do utkání, v prvních deseti minutách byl Třinec jasně lepší. Potom jsme chytili tempo zápasu a hra se přelévala na obě strany. Obrany pracovaly velmi dobře. Jsme ale zklamáni. Opět jsme vyrobili před koncem zbytečný faul, i když jsme pak v prodloužení ubránili oslabení. V nájezdech nám chybělo i štěstí.“

Vladimír Országh (Třinec): „Dobrý a bojovný zápas z obou stran. Soupeři si nedali zadarmo ani centimetr ledu. Výborně pracovali oba gólmani a obrany. Vedli jsme, ale soupeř dokázal vyrovnat a pak byly šance na obou stranách. Remíza po šedesáti minutách odpovídala průběhu zápasu. V nájezdech jsme měli štěstí. Jsme rádi, že jsme vyhráli. V Budějovicích se nevyhrává lehce. Je to kvalitní soupeř, kterého jsme loni ani jednou neporazili.“