Do hostující sestavy se po delším čase vrátil útočník Koláček, naopak se opět nevešel Hanzl a nově vypadl Vopelka. Na marodce zůstává jen Pech. Na soupisce obhájců titulu nechyběl českobudějovický odchovanec Jakub Doktor.

Domácí favorit prodloužil sérii zápasů v řadě, v nichž dokázal bodovat, už na úctyhodných šestnáct. Přitom Jihočeši nezačali vůbec špatně. Byli aktivnější a zasypali píseckého odchovance Mazance v brance soupeře sprškou střel. Jenže Oceláři jim uštědřili hodně krutou lekci z produktivity.

Hned ve 3. min. stačilo jedno zaváhání v rozehrávce, Pánik vyslal do sóla zcela volného Voženílka a bývalý hráč Motoru zamířil neomylně mezi Hrachovinovy betony – 1:0.

Po další chybce ve středním pásmu a rychlé akci domácích vypálil přesně k tyči obránce Kundrátek a potřetí usměrnil kotouč za záda gólmana Motoru Čacho. Stav 3:0 byl po první třetině pro hosty hodně krutý.

Do druhé třetiny vystřídal Hrachovinu Strmeň, karty zápasu už ale byla dost jasně rozdány. Hosté se snažili, ale Třinec bezpečně kontroloval svůj tříbrankový náskok. Až dvě minuty před druhou sirénou se Motor přece jen dočkal. Na pravém křídle si našlápl Ordoš a zamířil přesně k Mazancově tyči – 3:1.

Jenže Oceláři jsou mistři defenzivy a prosadit se proti jejich precizní obraně je strašně těžké. I když hosté dělali, co mohli, ve třetí třetině se do šancí prakticky nedostávali. Až pět minut před koncem se ujala bekhendová dorážka Tomana – 3:2. V samotném závěru si hosté vynutili mohutný tlak, ale bez gólu.

Branky a nahrávky: 3. D. Voženílek (Pánik), 17. Kundrátek (M. Roman, Doktor), 19. Čacho (Marinčin) – 38. Ordoš (Gulaš), 55. Toman (Kachyňa, M. Doudera). Vyloučení: 1:3, bez využití. Rozhodčí: Mrkva, Hradil – Lederer, Blažek. Diváci: 3600.

Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – D. Voženílek, Vrána, Pánik – M. Růžička, Sikora, Nestrašil – Hrehorčák, M. Roman, J. Doktor – Kurovský Čacho, Dravecký. Trenéři: Moták a Országh.

Motor: Hrachovina (21. Strmeň) – Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Gulaši, Hovorka, Vráblík – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Simon, Harris, Kubík – M. Beránek, Toman, F. Přikryl – Valský, Koláček, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.